شروع پلاسما درمانی در فرانسه برای بیماران کرونایی

به گزارش مجله پارمیسفان، موسسه های تحقیقاتی و پزشکی فرانسه قصد دارند در هفته جاری با استفاده از پلاسمای خون بهبود یافتگان کرونا، پلاسما درمانی را برای بیماران با علایم حاد و شدید شروع نمایند.

شروع پلاسما درمانی در فرانسه برای بیماران کرونایی

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات بیمارستان های دانشگاهی پاریس (AP-HP) ، پژوهشگاه ملی تحقیقات پزشکی انسرم و موسسه خدمات ملی خون فرانسه در بیانیه ای مشترک اعلام نمودند که این آزمایش بالینی از روز سه شنبه، هفتم آوریل(19فروردین) در پاریس شروع می گردد.

خبرگزاری فرانسه اضافه نمود: این آزمایش بالینی شامل انتقال پلاسما از بیمارانی است که از کووید 19 بهبود یافته اند. پلاسمای خون این افراد حاوی آنتی بادی هایی علیه ویروس کرونا است و می تواند این مصونیت را به بیمار مبتلا منتقل کند. آنتی بادی های موجود در پلاسمای خون افراد بهبود یافته، قادرند در مرحله حاد بیماری به بیماران در مبارزه با ویروس کرونا یاری نمایند.

این آزمایش بر روی 60 بیمار در بیمارستان های پاریس انجام می گردد که نیمی از آنها پلاسما را از افراد بهبود یافته دریافت می نمایند.

نخستین نتایج این آزمایش دو تا سه هفته پس از شروع آن اعلام خواهد شد.

هفته گذشته سازمان غذا و داروی آمریکا انجام آزمایش با استفاده از نمونه خون افراد مبتلا به Covid-19 را به منظور توسعه یک روش درمانی برای بهبود کرونا، مجاز اعلام نمود. همزمان با این اقدام در ایران نیز هفتم طرح پلاسمادرمانی به صورت رسمی در بیمارستان مسیح دانشوری در تهران شروع شد. آزمایش هایی هم در چین در این زمینه انجام می گردد.

طرح پلاسمادرمانی بیماران کرونایی به عنوان یک روش درمانی مکمل، با جداسازی پلاسما از بهبودیافتگان کرونا به منظور تزریق به مبتلایان به این بیماری در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری تهران شروع شده است.

این شیوه درمانی که با عنوان درمان با پلاسمای بهبودیافته شناخته می گردد، در واقع با قدمتی بیش از یک قرن در دهه 1890 میلادی و با هدف درمان بیماری دیفتری ابداع و به جامعه پزشکی معرفی گردید.

روش پلاسما درمانی به همراه جایگزینی پلاسما از بیمار بهبود یافته مبتلا به ویروس کووید 19 با انتقال آنتی بادی های ضد ویروس با تقویت مجدد سیستم ایمنی و دفاعی توان تضعیف شده را به بیمار برگردانده و باعث بهسازی صدمات ریوی حاد خواهد شد.

پلاسمای خون که در خود، آنتی بادی های پس از بیماری را دارد پیش از این برای درمان بیماری های عفونی از جمله ابولا و سارس موثر بوده است.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 خرداد 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 956

به "شروع پلاسما درمانی در فرانسه برای بیماران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع پلاسما درمانی در فرانسه برای بیماران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید