5 راه برای فریب چشم و بزرگتر نشان دادن فضای خانه

به گزارش مجله پارمیسفان، پنج تکنیک عملی برای بزرگتر نشان دادن فضای خانه و استفاده حداکثری از فضا استفاده از رنگ های روشن و تضادهای هوشمندانه، نوردهی مناسب، حذف بی نظمی های موجود در دکوراسیون، به کارگیری آیینه و استفاده حداکثری از فضا به یاری مبلمان است که در این مقاله به تفصیل به آنها پرداخته شده است

5 راه برای فریب چشم و بزرگتر نشان دادن فضای خانه

جهت دریافت خدمات پتینه کاری چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

با توجه به زندگی های شهری و پرهزینه این روزها، خانه ها معمولا کوچک تر شده و زندگی در آپارتمان های معمولا زیر 100 متر بسیار رواج پیدا نموده است. در این مواقع می توان با تکیه بر اصولی خلاقانه در طراحی دکوراسیون و چیدمان خانه، از فضای موجود حداکثر استفاده را برد.

در این مقاله سعی شده است که 5 روش کاربردی و تاثیرگذار در عظیمتر نشان دادن فضای خانه معرفی گردد.

1. استفاده از رنگ های روشن و تضادهای هوشمندانه

به طور کلی این یک حقیقت شناخته شده است که رنگ های روشن در اتاق آن را عظیم تر و روشن تر نشان می دهند. دیوارهای روشن بازتابنده ترند و به فضا احساس باز بودن، سبکی و دلبازی را می دهند که کمک می نماید اثر ایجاد شده با نور طبیعی به حداکثر برسد. از طرف دیگر، رنگ های تیره تمایل دارند نور جذب نمایند تا اتاق کوچک تر به نظر برسد. برای داشتن یک اثر بهینه رنگ های ملایم تر مانند کرم را به کار ببرید.

نکته: سعی کنید دیوارهای تزیین شده (مثلا دارای گچبری و ...) با یک رنگ روشن تر از دیوارهای دیگر نقاشی شوند. با این کار، گویی دیوارها عقب تر رفته و اتاق نشیمن عظیمتر به نظر می رسد.

2. نوردهی، عامل کلیدی در باز کردن فضا

اجازه دهید نور طبیعی وارد اتاق شده و فضا را باز کند، تا عظیمتر به نظر برسد. اگر نور طبیعی زیادی ندارید، می توانید با استفاده از لوازم نوردهی بعضی افکت های خلاقانه را به کار برده و از تفاوت عظیمی که ایجاد می نمایند شگفت زده شوید.

3. بی نظمی ها را حذف کنید

اتاق تان را منظم و مرتب نگه دارید. هیچ چیز بیشتر از داشتن وسایل زیاد حس انباشتگی را به یک فضای کوچک القا نمی نماید.

نکته: دیوارها را با عکس های زیاد نپوشانید. یک نقاشی عظیم روی دیوار بهتر از تعدادی نقاشی کوچک است. چرا که حس شلوغی را منتقل می نماید. در هنگام چیدمان یک اتاق یک نقطه کانونی در نظر بگیرید- جایی که چشمگیر باشد. مثلا در نهارخوری، این ننقطه کانونی احتمالا میز باشد، سپس وسایل را طوری سازمان دهی نمایید که توجه را به سمت نقطه کانونی بکشد و تعداد وسایل را در بقیه اتاق محدود کنید.

4. استفاده به جا از آیینه شگفتی می آفریند.

آیینه ها فضا را عظیم تر می نمایند. یک نقطه کانونی در نظر بگیرید و آیینه ها را به سمت آن زاویه دهید. همچنین نورهای طبیعی و مصنوعی را منعکس نمایید تا اتاق در شب و روز روشن تر و عظیمتر به نظر برسد. جایگذاری ایینه نزدیک پنجره راهکار خوبی برای داشتن یک اثر ویژه است.

نکته: برای عظیمتر به نظر رسیدن فضای دکوراسیون آشپزخانه استفاده از آیینه روی درهای کابینت ایده مناسبی است.

5. استفاده از فضا توسط مبلمان را به حداکثر برسانید.

گاهی اوقات وسایل فضای زیادی اشغال می نمایند. برای اجتناب از این موضوع از وسایل چند کاربری استفاده نمایید. مانند این مبل راحتی که در عین حال کاربری کتابخانه هم دارد.

نکته: مبل ها و وسایل عظیمتر را در جلو دیوارها قرار دهید تا فضا را بازتر نشان دهد. دقت کنید اگر وسایل جلو دید ورودی اتاق را بگیرند، حس انباشتگی را القا می نمایند. با تغییر مکان آنها محل عبور را باز نموده و به فضا حس گگرددگی دهید.

همچنین دقت کنید، وسایلی با ارتفاع زیاد می توانند سقف را پایین تر چیزی که هست نشان دهند.

به کمک تکنیک های ارایه شده می توانید فضایی دلباز و فراخ را به خانه خود دعوت کنید.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این مقاله با ما در میان بگذارید و ما را در بهبود کیفیت مطالب کمک نمایید.

گروه دکوراسیون خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1417

به "5 راه برای فریب چشم و بزرگتر نشان دادن فضای خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راه برای فریب چشم و بزرگتر نشان دادن فضای خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید