10 وسیله ای که هر روز با آن ها سر و کار دارید، اما کاربردشان را نمی دانید

به گزارش مجله پارمیسفان، ما هر روز با وسایل بی شماری سر و کار داریم که بدون فکر از آن ها استفاده می کنیم. با این حال، نکات پنهان زیادی در همین وسایل به ظاهر پیش پا افتاده و عادی وجود دارد که اغلب ما از آن ها بی خبریم.

10 وسیله ای که هر روز با آن ها سر و کار دارید، اما کاربردشان را نمی دانید

سوراخ های اضافی بند کفش

به گزارش روزیاتو، پیاده روی در طبیعت به کفش مناسب احتیاج دارد. کفش های مخصوص طبیعت گردی چند سوراخ اضافه دارند تا بند کفش خود را از آن ها رد کنید. با این کار کفش محکم تر در پا می ماند و پایداری بیشتری در هنگام راه رفتن خواهید داشت.

دستگیره در

ما هر روز از دستگیره های در ها استفاده می کنیم، بنابراین عجیب نیست که نگران میکروب های فراوانی باشیم که روی آن ها جا خوش نموده اند. با این حال، معمولاً در ساخت دستگیره های در از فلز برنج هم استفاده می شود که این امر بی علت نیست. فلز برنج خاصیت ضد میکروبی دارد و موجودات زنده ریزی که امیدوارند بتوانند روی دستگیره در ها تکثیر شوند، از میان می برد.

دکمه روی کمربند ایمنی

دکمه کوچکی که در انتهای کمربند ایمنی واقع شده است برای این است که سگک کمربند ایمنی همواره انتهای کمربند باقی بماند و وقت هایی که از کمربند استفاده نمی کنید، به پایین سقوط نکند، تا مجبور نشوید هر بار می خواهید که کمربند را ببندید برای برگرداندن سگک به انتهای کمربند کوشش کنید.

سوراخ وسط کفگیر ماکارونی

تشخیص میزان پاستای مورد احتیاج برای هر نفر می تواند کار دشواری باشد. اما کفگیر ماکارونی تان سوراخ بزرگی در وسط خود دارد که برای همین منظور در نظر گرفته شده است. در حقیقت با قرار دادن پاستا های پخته نشده درون این سوراخ می تواند متوجه شوید که دقیقاً به چه میزان پاستا احتیاج دارید.

پارچه همراه دکمه های اضافی لباس

لباس های نو معمولاً به همراه خود چند دکمه اضافه هم دارند. این دکمه های اضافه گاهی به یک تکه از پارچه همان لباس دوخته شده اند. کاربرد این پارچه این است که بتوانید نحوه شستن لباس را امتحان کنید تا لباس نوی خود را تصادفاً خراب نکنید.

چوب لباسی چوبی

چوب لباسی هایی که از جنس چوب هستند به دور نگه داشتن حشرات موذی و جلوگیری از رشد قارچ هایی که لباس ها را از میان می برند یاری می نمایند، چون از چوب سدار ساخته می شوند. این چوب حاوی روغنی با خاصیت ضد حشره و ضد قارچ است و قدمت استفاده از آن به دوران مصر باستان بازمی شود، البته در آن موقع به منظور دیگری همانند حفظ مومیایی ها از آن استفاده می شد.

سوراخ روی پنجره هواپیما

اگر در یک پرواز آنقدری خوش شانس بوده باشید که صندلی کنار پنجره هواپیما نصیب تان شده باشد، احتمالاً متوجه وجود یک سوراخ کوچک در پایین پنجره شده بودید. این سوراخ به تنظیم فشار هوایی که بر روی هواپیما واقع شده است یاری می نماید. پنجره خود از اکریلیک و نه شیشه درست می شود که جلوی بخار گرفتن آن را می گیرد و به همین علت می توانید حین سفر از تماشای منظره ها دیدنی بیرون لذت ببرید.

پنجره های هواپیما در ابتدا چهارگوش بودند. با این حال، بعد از شکستگی های مداوم آن ها به علت تغییرات پیوسته فشار هوا، شکل آن ها تغییر کرد. پنجره های گرد می توانند فشار هوا را به طور مساوی پخش نمایند.

پرچ های روی شلوار جین

آن پرچ های روی شلوار های جین کاربرد زیبایی شناسانه ندارند. بلکه برای این هستند که قسمت هایی از شلوار که بیشتر در معرض فرسودگی قرار دارند را محکم تر نگه دارند تا جلوی پاره شدن آن ها را بگیرند.

سوراخ روی در آسانسور

سوراخی که روی در برخی آسانسور ها وجود دارد برای آن نیست که بتوانید آن سوی در های آسانسور را ببینید، بلکه در حقیقت یک سوراخ کلید است که در صورت از کار افتادن آسانسور از آن برای باز کردن در ها استفاده می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 20 تیر 1402 بروزرسانی: 20 تیر 1402 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 2294

به "10 وسیله ای که هر روز با آن ها سر و کار دارید، اما کاربردشان را نمی دانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 وسیله ای که هر روز با آن ها سر و کار دارید، اما کاربردشان را نمی دانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید