کرونا ریشه&zwnjکن نمی&zwnjشود، یلدا در خانه بمانید

به گزارش مجله پارمیسفان، عضو کمیته علمی ستاد کرونا با تاکید بر اینکه حتی با وجود واکسن، کرونا ریشه کن نمی گردد و باز هم باید نکات بهداشتی را رعایت کنیم، نسبت به برگزاری مهمانی ها و دورهمی ها هشدار داد.

کرونا ریشه&zwnjکن نمی&zwnjشود، یلدا در خانه بمانید

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

دکتر مسعود مردانی در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: در همه گیری کرونا، مردم تجارب ارزشمندی به دست آوردند. پس از محدودیت های اسفند، فروردین و ماه مبارک رمضان که مردم به خوبی از دستورالعمل ها تبعیت کردند، در خانه ماندند و مسافرت نرفتند، در اردیبهشت ماه به سمت کنترل بیماری رفتیم و مزد آن زحمات را گرفتیم و بسیاری از بخش های کرونا در بیمارستانها تعطیل شدند، اما همان زمان هم خیال خام بود که فکر کنیم کرونا را شکست دادیم و دیگر برایمان خطری ندارد.

وی اضافه نمود: متاسفانه علی رغم توفیقات به دست آمده، ساده انگاری بعضی باعث شد پس از خرداد ماه آمار بیماری فرایند افزایشی داشته باشد و حتی این فرضیه که اعلام می کرد بیماری در تابستان و گرما از بین می رود نیز بازنده شد. ما حتی در بعضی نقاط مانند استان خوزستان که گرمسیر هم هستند در این فصل با فجایعی روبرو شدیم.

مردانی با اشاره به فرایند رو به کاهش بیماری در حال حاضر در کشور، تاکید نمود: موارد ورودی به بیمارستان کاهش یافته است و حتی در بعضی بیمارستان ها تعداد موارد جدید بیماری به نصف رسیده است، ولی این موضوع نباید باعث ساده انگاری و غفلت از نکاتی مانند فاصله گذاری اجتماعی، عدم حضور در تجمعات و... گردد. ما فکر می کنیم باید این تجربه تاریخی دستیابی موقت به مدیریت بیماری در اردیبهشت ماه، الگوی ما باشد.

وی اضافه نمود: اگر واکسن کرونا در اختیار جامعه قرار گیرد با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می توانیم به کنترل بسیار خوب بیماری تا سال آینده امید داسته باشیم.

این متخصص بیماری های عفونی با تاکید بر اینکه در خصوص کرونا به هیچ عنوان نمی توان از واژه ریشه کن شدن استفاده کرد، توضیح داد: بیماری کنترل خواهد شد و سپس به شکل یک بیماری بومی مانند سینه پهلو و... درمی آید اما ریشه کن نمی گردد.

وی با اشاره به اینکه دورهمی ها یکی از عوامل اصلی انتقال ویروس کرونا هستند، اظهار کرد: بر اساس آنالیز ها 50 درصد افراردی که اخیرا به کرونا مبتلا شدند توضیح حالی از شرکت در دورهمی را ذکر نموده اند. البته سنت شب یلدا برای ما ایرانیان بسیار مهم است بنابراین هر خانواده باید در منزل خودش خوراکی های مخصوص این شب مانند انار، هندوانه و... را خریداری نموده و مراسم را با حضور اعضای خانواده برگزار کند. از طرفی اپلیکیشن های ارتباطی مختلف این امکان را به ما می دهند که با عزیزان و عظیم ترهایمان تماس تصویری برقرار نموده و دورادور این سنت حسنه را انجام دهیم. شب یلدای سال جاری مانند 13 بدر، عید نوروز و سایر مراسمات و آیین ها باید متفاوت باشد و امیدواریم مردم حداکثر همکاری را برای حفظ جان خودشان با ما داشته باشند.

عضو کمیته علمی کرونا با اشاره به خستگی کادر درمان پس از حدود 10 ماه مبارزه با کرونا در خط اول بیماری، گفت: اکنون پس از محدودیت های جدید و کاهش بار بیماری، بارقه هایی از امید و لبخند در میان کادر درمان شکل گرفته است که از مردم می خواهیم با یاری به ما، این لبخندها را تبدیل به اشک و یأس نکنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1392

به "کرونا ریشه&zwnjکن نمی&zwnjشود، یلدا در خانه بمانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا ریشه&zwnjکن نمی&zwnjشود، یلدا در خانه بمانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید