چین خواهان تجدید نظر دولت کانادا برای آزادسازی مدیر اقتصادی هواوی شد

مدیر اقتصادی هواوی؛ وانژو منگ از دسامبر سال گذشته در ونکوور بازداشت شده است. او که با اتهامات کلاهبرداری و فساد اقتصادی و به درخواست ایالات متحده دستگیر شده بود، بارها اتهامات خود را رد نموده اما همچنان در بازداشت به سر می برد.

چین خواهان تجدید نظر دولت کانادا برای آزادسازی مدیر اقتصادی هواوی شد

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، پس از بازداشت منگ بسیاری از مقامات ارشد چین از سفیر این کشور در کانادا تا وزرا به این ماجرا واکنش نشان دادند اما تنها بخشش کانادا در قبال منگ عدم تحویل وی به ایالات متحده محسوب می گردد.

اکنون به نظر می رسد چینی ها نزدیک بودن انتخابات کانادا را بهترین فرصت برای محک زدن شانس خود ارزیابی نموده اند و تصمیم گرفته اند بار دیگر از جاستین ترودو نخست وزیر کانادا درخواست یاری نمایند. اکنون مقامات چین در توضیحاتی به آمریکا و کانادا خواهان اصلاح هرچه سریع تر رفتار نادرست آن ها و آزادی منگ وانژو شده اند.

مقامات آمریکایی از سال 2016 هواوی را به اتهام فرستادن محصولات با اصالت آمریکایی به ایران و سایر کشورهای فهرست سیاه ایالات متحده محکوم و تحریم نموده بود. فراموش نکنیم که اخیرا ایالات متحده چراغ سبزهایی برای تجارت با هواوی نشان داده و به نظر می رسد باب مراوده باز شده است.

خانم منگ که از اعضای هیئت رئیسه شرکت فناوری هواوی است دختر بنیانگذار این شرکت یعنی رن ژنگفی است و جالب ات ژنگفی همواره از موضع قدرت با ایالات متحده برخورد نموده و هیچ گاه برای آزادی دخترش زیر بار پذیرش اتهامات نرفته است.

منبع: انتخاب
انتشار: بروزرسانی: 16 آبان 1398 شناسه مطلب: 499

به "چین خواهان تجدید نظر دولت کانادا برای آزادسازی مدیر اقتصادی هواوی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین خواهان تجدید نظر دولت کانادا برای آزادسازی مدیر اقتصادی هواوی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید