چین تصاویر نمونه خاک و سنگ ماه را منتشر کرد

به گزارش مجله پارمیسفان، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، چین تصاویری از نخستین نمونه ارسال شده از ماه به زمین پس از 45 سال را منتشر کرد.

چین تصاویر نمونه خاک و سنگ ماه را منتشر کرد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

در ماه دسامبر 2020 میلادی این نمونه از رگولیت ماه همراه 3.8 پوند خاک و سنگ سیاره در مأموریت چانگ 5 جمع آوری و به زمین ارسال شد.

در تصاویر مذکور نمونه ها و همچنین ذرات گرد و غبار در کنار نمونه هایی داخل محفظه کریستالی دیده می شوند. قرار است این نمونه ها در موزه ملی چین به نمایش دربیایند.

به طور دقیق تر در تصویری که چین از نمونه ها منتشر نموده، ذراتی دانه دار و ریز همراه با تکه هایی از شیشه های بازالتی دیده می گردد که در نتیجه فوران آتشفشان روی ماه به وجود آمده اند.

به گفته پی ژاویو معاون طراح ارشد فاز سوم برنامه اکتشاف ماه چین، 80 درصد نمونه های جمع آوری شده برای تحقیقات علمی استفاده می گردد. 20 درصد آن نیز به طور دائم ذخیره خواهد شد.

چانگ 5 اولین کاوشگری بود که روی سطح ماه فرود آمده است. کاوشگر مذکور در منطقه ای به نام Mons Rumker در بخش نزدیک ماه فرود آمد و پس از جمع آوری نمونه در 17 دسامبر به زمین بازگشت.

تحقیقات روی نمونه ها و مشخص سن سنگ و خاک ماه به محققان یاری می نماید تا درباره تاریخچه ماه بین یک تا 3 میلیارد سال قبل دانش بیشتری به دست آورند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1541

به "چین تصاویر نمونه خاک و سنگ ماه را منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین تصاویر نمونه خاک و سنگ ماه را منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید