چین: با هرگونه رزمایش و توسعه روابط نظامی آمریکا و تایوان مخالف هستیم

به گزارش مجله پارمیسفان، یک مقام ارشد چین مخالفت صریح کشورش را با هرگونه تعمیق روابط نظامی آمریکا با تایوان اظهار داشت.

چین: با هرگونه رزمایش و توسعه روابط نظامی آمریکا و تایوان مخالف هستیم

به گزارش گروه بین الملل مجله پارمیسفان، یک مقام ارشد دولت چین چهارشنبه خاطرنشان کرد که پکن مخالف هرگونه رابطه رسمی و نظامی آمریکا با تایوان است.

به نوشته خبرگزارزی شینهوا ما ژیائوگانگ سخنگوی بخش تایوان دفتر شورای دولتی چین در نشست مطبوعاتی در پاسخ به پرسش مجله پارمیسفان حاضر تایید کرد که تعدادی از نظامیان آمریکایی از سال 2005 به این سو در موسسه موسوم به آمریکا در تایوان استقرار یافته اند.

این مقام چینی در ادامه اضافه نمود که آمریکا باید تعهدهای خود را اجرا نموده و اشتباه های خود را اصلاح نماید و در رابطه با موضوع تایوان بر اساس اصل نخست چین و سه بیانیه مشترک پکن-واشنگتن از مواردی که موجب آسیب وارد ساختن جدی به روابط چین و آمریکا می گردد، اجتناب ورزد.

مقام ارشد چینی در پاسخ به سئوالی دیگر در زمینه برنامه آمریکا جهت استقرار سامانه دفاع هوایی گفت: ما مخالف هرگونه رزمایش و توسعه روابط نظامی بین آمریکا و تایوان هستیم. موضع ما در این زمینه معین و روشن است.

با تور چین سفر کنید

رئیس جمهور چین چندی قبل از مردم تایوان درخواست نموده بود تا دوباره با این کشور متحد شوند. شی جین پینگ رئیس جمهور چین گفته بود که تمایل داریم از راه مسالمت آمیز وارد عمل شویم، اما گزینه اجبار را هم حفظ خواهیم کرد.

یک روز پس از سخنرانی وی، سای اینگ ون رئیس جمهور تایوان گفت پکن باید موجودیت تایوان را بپذیرد و برای حل اختلاف ها با با روش های مسالمت آمیز وارد عمل گردد.

تایوان از سال 1950، زمانی که دولت ملی گرای چین از طریق نیروهای کمونیست شکست خورده و از بخش اصلی چین گریختند، به صورت خودمختار اداره می گردد. چین این جزیره را استانی خیانت کار می داند - نه یک کشور دارای حقوق مستقل - و به دنبال بازگرداندن کامل آن به سرزمین اصلی چین است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 161

به "چین: با هرگونه رزمایش و توسعه روابط نظامی آمریکا و تایوان مخالف هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: با هرگونه رزمایش و توسعه روابط نظامی آمریکا و تایوان مخالف هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید