چه سرنوشتی در انتظار بازار نفت است؟

به گزارش مجله پارمیسفان، خبرنگاران: پس از شکست مذاکرات اوپک پلاس و عدم توافق روسیه بر کاهش فراوری بهای نفت برنت روز آدینه 9.4 درصد سقوط کرد که این موضوع نگرانی هایی را برای بازار نفت به وجود آورد.

چه سرنوشتی در انتظار بازار نفت است؟

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ خشتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا؛ نرسی قربان - کارشناس ارشد حوزه انرژی - در ارزیابی خود از سرنوشت بازار نفت، با بیان اینکه در حال حاضر بازار تاثیر خود را از تصمیم جلسه دیروز اوپک گرفته و قیمتها کاهش یافته است، اظهار کرد: این مسالهای نیست که اوپک در روزهای آینده متوجه گردد چراکه اکنون شاهد تغییر و تحولات در بازار نفت هستیم و آن چیزی که میبینم از عدم توافقات در اوپک حاصل شده است.

وی با تاکید بر این که شرایط آینده بازار نفت بستگی زیادی به اعضای دیگر اوپک دارد، توضیح داد: باید دید که این توافقات و همچنین بیماری کرونا چه میزان در عرضه و تقاضا تغییرات ایجاد می نماید و اوپک برای 300 هزار بشکهای که قرار بود روسیه از میزان فراوری خود بکاهد چه برنامهریزی نموده است.

این کارشناس ارشد حوزه انرژی با بیان این که اگر اوپک تصمیم بگیرد این میزان کاهش فراوری را جبران کند، شرایط تغییر خواهد نمود، گفت: به عبارت بهتر اگر تصمیم بگیرد این 300 هزار بشکه بین اعضای اوپک کاهش یابد می توان انتظار داشت که برنامههای اوپک بدون حضودر روسیه نیز اجرایی گردد.

قربان اضافه کرد: اگر این برنامه اجرایی گردد، ممکن است شاهد بهبود قیمتها باشیم ولی اگر به این مساله توجه نگردد و هر کشوری بخواهد به فکر منافع خود باشد، به نظر می رسد که شاهد کاهش مجدد قیمت ها خواهیم بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 879

به "چه سرنوشتی در انتظار بازار نفت است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه سرنوشتی در انتظار بازار نفت است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید