واکسن کرونا در ایران ابتدا به چه کسانی می رسد؟

به گزارش مجله پارمیسفان، رییس جمهوری سالمندان، بیماران زمینه ای و صعب العلاج و کادر درمان را در اولویت دریافت واکسن کرونا گفت و گفت: وزارت بهداشت مکلف شد واکسن مورد تایید و نیاز را در اسرع وقت تأمین کند.

واکسن کرونا در ایران ابتدا به چه کسانی می رسد؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، کمیته های تخصصی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در نشست روز پنج شنبه به ریاست دکتر حسن روحانی، پس از ارابه گزارشی از چگونگی اجرای طرح جامع مقابله با کرونا به ویژه در شب یلدا و آمار میزان مبتلایان و فوتی ها و کنترل بیماری در شهرهای مختلف، ضمن ابراز نگرانی از شرایط ناپایدار در برخی شهرهای نارنجی، برنامه رسیدن به شرایطی پایدار در این شهرها را طی هفته های آینده ارایه کردند.

رییس جمهوری پس از ارایه این گزارش با قدردانی از همکاری و همراهی مردم و تلاش مسوولان ذیربط برای پایداری شهرهای نارنجی و زرد اظهارداشت: اگر چه در مورد برآورد میزان رعایت ها و مراقبت ها درخصوص شب یلدا هنوز کمی زود است اما با توجه به گزارش های اولیه، می توانیم امیدوار باشیم که با تداوم مراعات مردم، در شهرهایی که در مورد آنها هنوز نگرانی هایی وجود دارد، به یک شرایط پایدار و امیدوارکننده ای برسیم.

روحانی همچنین به قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا ماموریت داد استان هایی را که با برنامه ریزی های دقیق و جامع پیروز شدند هر چه سریع تر آمار مبتلایان و فوتی ها را کاهش و شرایط آن استان ها را به نارنجی و زرد تغییر دهند، به عنوان الگوهای پیروز به افکار عمومی معرفی و برنامه ریزی ها آنها را در دیگر مناطق ناپایدار اجرا کنند.

وی تاکید کرد که در کنار مراعات مردم، دولت قصد دارد مدیریت های پیروز در این عرصه را مشخص و آنها را مورد تشویق قرار دهد.

روسای کمیته های تخصصی ستاد در ادامه این جلسه گزارش های خود را در مورد فرایند تولید واکسن در داخل و خرید آن از خارج ارایه کردند و همزمان کمیته تبلیغات نیز در این عرصه، گزارشی را در مورد فعالیت برخی رسانه های خارج از کشور و کمپین های هدفمند و هدایت شده در شبکه های مجازی در زمینه واکسن تشریح کرد.

واکسن کرونا باوجود شرایط تحریمی و اشکال تراشی آمریکا حتما تامین می شود

رییس جمهوری در پی این گزارش تاکید کرد که وزارت بهداشت تمام تلاش خود را برای تامین واکسن چه از داخل و چه از خارج به کار گرفته و مردم مطمئن باشند همانطور که اجازه ندادیم تحریم های تحمیلی، فرایند مقابله با کرونا در کشور را با مشکل روبرو کند و حتی از بسیاری از کشورهایی که در تحریم اقتصادی نیز نیستند، پیروز تر عمل کردیم، واکسن نیز باوجود شرایط تحریمی و اشکال تراشی آمریکا حتما تامین و در اختیار مردم گذاشته خواهد شد.

روحانی با بیان این که وزارت بهداشت فهرست اولویت بندی افرادی را که باید واکسن دریافت کنند، تهیه کرده است، افزود: افراد سالمند و دارای بیماری های زمینه ای و کسانی که دچار بیماری های صعب العلاج هستند و همچنین کادر بهداشت و درمان که مستقیما با کرونا ارتباط دارند در اولویت دریافت واکسن هستند.

وی همچنین گفت: توزیع واکسن بین سایر گروه ها ادامه خواهد یافت تا زمانی که واکسیناسیون کشور کامل و اطمینان حاصل شود که با ایمنی جمعی ناشی از واکسن، زنجیره انتقال ویروس قطع خواهد شد.

رییس دولت دوازدهم گفت: با همکاری وزارت راه و شهرسازی و هواپیمایی کشوری زیر ساخت لازم برای تامین زنجیره سرد انتقال واکسن فراهم شده است.

روحانی تاکید کرد: حمایت کامل از تولید واکسن داخلی از اولویت های اصلی دولت خواهد بود و بسیار امیدواریم که واکسن داخلی با استاندارهای لازم در دسترس قرار گیرد.

وی اظهارداشت: مردم شریف بی تردید اسیر فضاسازی رسانه های خارجی نخواهند شد؛ همان رسانه هایی که از ابتدای شیوع بیماری کرونا در عملیاتی روانی در قالب بزرگ نمایی و برجسته سازی برخی آمار از جمله شمار مبتلایان و فوتی ها، کوشیده اند دستاوردها و برنامه های کشور را در حوزه مقابله با کرونا، به حاشیه برانند.

وی گفت: جالب است که این رسانه ها هنگامی که همین برنامه ها از سوی دیگر کشورهای پیشرفته تکرار می شود، سکوت می کنند. هر بار در خیزش های کرونا ملت شریف به خوبی مشاهده می کنند که ایران پیش قدم مهار این موج ها قبل از کشورهای پیشرفته دنیا بوده و امروز که آمار فوتی ها و شمار مبتلایان در بسیاری از کشورهای مدعی، در حد نگران کننده قراردارد، ایران پیروز به مدیرت موج سوم شده است و به همین دلیل این رسانه ها اکنون با موضوع واکسن درصدد فضاسازی هستند که مردم آگاه قطعا اسیر این فضاسازی نخواهند شد چرا که ما هم در زمینه تولید و هم در زمینه تامین اقدامات موثر را دنبال می کنیم.

رییس جمهوری همچنین در پی ابراز نگرانی هایی از برخی دورهمی ها و برگزاری مراسم سوگواری دهه های فاطمیه، از محبان حضرت فاطمه (س) و اهل بیت (ع) خواست ضمن گرامیداشت ایام سوگواری به همان نحوی که در ماه محرم و صفر با شور و حرارت اما توام با رعایت پروتکل ها انجام شد، رعایت دقیق پروتکل ها را اولویت نخست برنامه های ایام سوگواری قرار دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1426

به "واکسن کرونا در ایران ابتدا به چه کسانی می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا در ایران ابتدا به چه کسانی می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید