نیروهای ژنرال حفتر پهپاد ترکیه را در لیبی ساقط کردند

به گزارش مجله پارمیسفان، نیروهای تحت امر ژنرال حفتر مدعی سرنگونی یک فروند پهپاد ساخت ترکیه در جنوب شهر طرابلس شدند.

نیروهای ژنرال حفتر پهپاد ترکیه را در لیبی ساقط کردند

به گزارش گروه بین الملل مجله پارمیسفان، شبه نظامیان تحت امر ژنرال خلیفه حفتر موسوم به ارتش ملی لیبی مدعی شدند که یک فروند پهپاد ساخت ترکیه را هدف قرار داده اند.

خالد محجوب، مدیر اداره عقیدتی-معنوی ارتش حفتر امروز شنبه گفت که نیروهای شرق لیبی یک پهپاد متعلق به نیروهای دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فایز السراج را در جنوب شهر طرابلس که محل استقرار این دولت است، منهدم نموده اند.

بنا به گزارش شبکه لیبیا، محجوب مدعی شد که نیروهای حفتر تا به امروز 50 فروند از پهپادهای ساخت ترکیه را هدف قرار داده و منهدم نموده اند.

بعضی منابع مانند مرکز نورس نیز مدعی شدند که ترکیه هواپیمای سوخت رسان مجهز به پارازیت و دستگاه رصد به فراز دریای مدیترانه و نزدیک سواحل لیبی فرستاده تا بر سامانه های پدافند هوایی روسی پانتسیر که امارات در اختیار حفتر گذاشته، پارازیت بیندازد.

درگیری ها بین نیروهای حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی لیبی که مورد حمایت جامعه و سازمان ملل است، بعد از آنکه نیروهای دولت مذکور بعد از چند پیشروی، امروز عملیات آزادسازی شهر ترهونه را شروع کردند، شدیدتر شده است.

دولت وفاق ملی می گوید بیش از 100 نفر از نیروهای حفتر را در این عملیات به اسارت خود درآورده و چند دستگاه خودروی زرهی آن ها را منهدم نموده است.

ژنرال حفتر از فرماندهان دوران معمر قذافی از 15 فروردین سال گذشته عملیات برای اشغال شهر طرابلس را فرماندهی می نماید ولی طی این مدت، به رغم یاری های نظامی پیدا و پنهان، مصر، امارات و عربستان و روسیه پیروز به ورود به این شهر نشده است.

ترکیه نیز سال گذشته بعد از امضایث تفاهم نامه ترسیم مرزها و همکاری مالی و اکتشاف منابع نفت و گاز در دریای مدیترانه، به حامیان دولت وفاق پیوست و با رأی مجلس ترکیه به ارسال نیروی نظامی به لیبی، رسماً حمایت نظامی از دولت سراج را کلید زد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 تیر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1020

به "نیروهای ژنرال حفتر پهپاد ترکیه را در لیبی ساقط کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای ژنرال حفتر پهپاد ترکیه را در لیبی ساقط کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید