نفع 1.6 میلیون دلاری سناتور آمریکایی بابت رانت اطلاعاتی درباره کرونا

به گزارش مجله پارمیسفان، یک نماینده مجلس سنای آمریکا پس از دسترسی به اطلاعات محرمانه درباره شیوع ویروس کرونا نزدیک به 1.6 میلیون دلار از سهام خودش را فروخته است.

نفع 1.6 میلیون دلاری سناتور آمریکایی بابت رانت اطلاعاتی درباره کرونا

به گزارش گروه بین الملل مجله پارمیسفان، یک سناتور ارشد آمریکایی که به دلیل آگاهی از آثار مخرب مالی شیوع کرونا نزدیک به 1.6 میلیون دلار از سهامش را فروخته به شدت در آمریکا مورد انتقاد قرار گرفته است.

پایگاه ان بی سی نیوز نوشته پس از انتشار گزارش هایی که نشان می دهند ریچارد بور، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس سنا ماه گذشته نزدیک به 1.6 میلیون دلار از سهامش در بازار بورس را فروخته درخواست ها برای استعفای او بالا گرفته است.

این رسانه نوشته ریچارد بور علاوه بر فروش سهام خودش به بعضی از افراد نزدیکش هم درباره این آثار مخرب هشدار داده است.

بور اوایل ماه فوریه در یادداشتی برای فاکس نیوز نوشته ایالات متحده امروز بهتر از هر زمان دیگری آماده مواجهه با تهدیدهایی پیش رو در زمینه سلامت است. او اواسط ماه فوریه تقریباً یک هفته قبل از سقوط بازارهای بورس به دلیل شیوع کرونا سهامش را فروخته است.

طبق این گزارش، از جمله سهم هایی که این سناتور فروخته 150 هزار دلار سهام هتل و مجموعه تفریحی ویندهام بوده که بعد از شیوع کرونا دو سوم ارزش خودش را از دست داده است.

وی علاوه بر این، نزدیک به 100 هزار دلار از سهام یک هتل دیگر به نام Extended Stay America (اقامت طولانی در آمریکا) را نیز فروخته است.

ریچارد بور در کسوت رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس سنا در ماه های ژانویه و فوریه گزارش ها و نشست های محرمانه ای در مورد همه گیری ویروس کرونا دریافت نموده است.

بازار سهام آمریکا از زمانی که ریچارد بور سهم هایش را فروخته نزدیک به 30 درصد سقوط نموده است. یک سخنگوی ریچارد بور مدعی شده فروش این سهام ها معامله ای شخصی بوده که چندین هفته قبل از بروز نشانه های افت بازار بورس صورت گرفته اند.

ان بی سی نوشته آنالیز های این رسانه نشان می دهد سه سناتور دیگر هم سهام های خودشان را در همان زمان فروخته اند. سناتور دایان فاینشتاین، کلی لوفلر و جیمز اینهاف هم اقدامی مشابه ریچارد بور انجام داده اند.

در حال تکمیل...

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 916

به "نفع 1.6 میلیون دلاری سناتور آمریکایی بابت رانت اطلاعاتی درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفع 1.6 میلیون دلاری سناتور آمریکایی بابت رانت اطلاعاتی درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید