مهیاکردن 1000 تخت بیمارستانی برای درمان کرونایی ها در استان سمنان

به گزارش مجله پارمیسفان، خبرنگاران/سمنان استاندار ورئیس ستاد استانی مقابله با کروناویروس استان سمنان از مهیاکردن افزون بر یک هزار تخت بیمارستانی برای درمان مبتلایان به کووید 2019 در این استان خبرداد.

مهیاکردن 1000 تخت بیمارستانی برای درمان کرونایی ها در استان سمنان

استاندار سمنان گفت: کارآمدترین دارو برای مقابله با کروناویروس،کاهش تردد در مکان های شهری و روستایی و قطع حلقه های ارتباطی است.

علیرضا آشناگر در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری و ستاد مبارزه با کرونا در استان سمنان در سالن استانداری این استان اظهار کرد: زیرساخت ها برای پذیرش و درمان مبتلایان به کروناویروس در استان سمنان در روزهای گذشته صورت گرفته و اکنون هزار تخت بیمارستانی آماده پذیرش است.

استاندار سمنان ادامه داد: حتی ظرفیت تخت بیمارستانی برای شهفرایندانی که مشکوک به ابتلا به کرونا ویروس هستند هم فراهم شده و هیچ محدودیتی برای پذیرش در بیمارستان های استان وجود ندارد.

آشناگر افزود: براساس آمارها تا به امروز 195 نفر از مبتلایان به کرونا ویروس که در بیمارستان های استان سمنان بستری بودند، معالجه و درمان شدند.

رئیس ستاد مقابله با کروناویروس استان توضیح داد: نسبت بهبودیافتگان در استان سمنان به میزان مبتلایان قابل توجه است و این آمار به نسبت آمار کشوری مطلوب است.

استاندار سمنان با بیان اینکه، نیروهای درمانی مخلص و متعهدی اکنون در استان در بیمارستان ها فعالیت دارند، گفت: ارزش کاری این مجاهدان در حال حاضر کمتر از عملیات های دوران دفاع مقدس نیست.

وی توضیح داد: در دوران دفاع مقدس شاهد پشتیبانی مردم از رزمندگان بودیم و امروز هم برای نابودی کرونا ویروس، مردم باید با رعایت نکات آموزشی پشتیبان پرستاران و پزشکان باشند.

آشناگر توضیح داد: بعضی از اقشار مردم که نسبت به کرونا ویروس بی تفاوت هستند باید با مشاهده جانفشانی کادر درمانی از بی تفاوتی ها دست بردارند.

وی گفت: کارآمدترین دارو برای مقابله با کرونا قطع حلقه های ارتباطی است و برای برطرف این چالش باید 70 درصد مردم به این مسایل توجه نمایند.

استاندار سمنان افزود: مراکز رسانه ای استان باید متعهدانه نسبت فرهنگ سازی و آموزش مقابله با کرونا ویروس اقدام نمایند.

آشناگر با بیان اینکه عملکرد صدا و سیما برای مقابله با کرونا ویروس مطلوب است اما تبلیغ حراج در فروشگاه های زنجیره ای در تلویزیون بسیار نگران نماینده است گفت: کارهایی از این دست در تلویزون سراسری با فرهنگ سازی برای ایجاد انگیزه برای در خانه ماندن مردم منافات دارد.

استاندار سمنان ادامه داد: صدا و سیما در استان سمنان به خوبی برای فرهنگ سازی مقابله با کرونا ویروس ورود نموده است اما احتیاج است رسانه ملی عادی سازی نکند.

استاندار سمنان اعلام نمود: عادی جلوه دادن کرونا خوب است اما نباید مردم را به سمت بی تفاوتی سوق داد، چرا که ما در شرایط هشدار هستیم و اگر رعایت نکنیم سرمایه های انسانی و مادی کشور را به دلیل کرونا ویروس را از دست می دهیم.

آشناگر گفت: در اطلاع رسانی مقابله با کرونا ویروس، به مردم امید بدهیم و مردم را بی خیال نکنیم. هشدارها را نباید هیچ وقت فراموش کنیم. ضمن اینکه انتظار می رود که متولیان بهداشت و درمان، آموزش را برای رعایت بهداشت مدنظر قرار دهند.

استاندار سمنان افزود: ادمین ها و افرادی که در حوزه های اجتماعی نفوذ کلام دارند باید در این شرایط در کنار مردم باشند و برای فرهنگ سازی مقابله با کرونا ویروس یاری نمایند.

آشناگر بر ضرورت همدلی بیشتر تاکید نمود و افزود: این بیماری گزینش سیاسی ندارد و برای طبقه خاصی نیست و همه باید برای برطرف مسائل در کنار هم باشیم تا با همدلی کرونا ویروس را ریشه کن کنیم.

آشناگر افزود: هر فردی که فکر می نماید موثر است، باید رسالت خود را نشان دهد و تمامی دستگاه های اداری باید امکانات خود را در شرایط بحران در اختیار دولت قرار دهند.

استاندار سمنان با بیاناینکه مراکز نقاهتگاهی استان باید تجهیز و راه اندازی شوند و افرادی که به عنوان خدمات رسان در این مکان ها فعال هستند باید امکانات بهداشتی را برای آنها فراهم کرد اعلام نمود: نظارت جدی از سوی صنعت معدن و تجارت و میراث فرهنگی در بحث سرویس دهی به مسافران احتمالی در نظر گرفته گردد.

استاندار سمنان گفت: محدودیت های تردد براساس دستورالعمل ، اعلام شد و برای اجرای طرح غربالگری باید لباس ، دستکش و ... برای خدمات دهندگان تامین گردد.

استاندار سمنان ادامه داد: هلال احمر باید با در طرح پایش و غربالگری پر قدرت ورود نمایند چرا که نیروهای هلال احمر پرورش یافتند تا برای امداد و نجات در چنین روزهایی کوشش نمایند.

استاندار سمنان با بیان اینکه، هیچ ارگانی حق تشکیل تجمع را ندارد، گفت: در صورت ایجاد هر تجمعی باید نیروی انتظانی وارد گردد و علاوه بر برطرف تجمع ، نسبت به برگزار نمایندگان آن اعلام جرم گردد.

آشناگر افزود: چهارشنبه سوری ، زیارت اهل قبور و تردد در عید نوروز باید به کمترین حد ممکن برسد و بعضی از طرح ها با یاری مردم در قالب اجتماعی اجرا گردد.

استاندار سمنان با بیان اینکه آموزش، اطلاع رسانی و پشتیبانی از روینمودهای مهم اجتماعی برای مقابله با کرونا ویروس در استان سمنان است ادامه داد: اگر به فرض یک چرخه از محیط زیست نقص وجود داشته باشد ، فعالان محیط زیست ورود پیدا می نمایند و انتظار می رود در این بخش فعالان اجتماعی برای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی به میدان بیایند.

آشناگر بر لزوم بهره گیری از ظرفیت خیرین تاکید و توضیح داد: فرمانداران برای استفاده از ظرفیت خیران برای مقابله با کرونا ویروس اقدام نمایند و باید همگان برای مشارکت برای ریشه کنی در این بخش کوشش نمایند.

وی با بیان اینکه استان سمنان در نوروز سال جاری پذیرای مسافران نوروزی نخواهد بود افزود: کمیته امنیتی ستاد استانی مقابله با کروناویروس موظف شده در ورودی و خروجی شهرهای استان ایست و بازرسی ایجاد کند.

استاندار سمنان با بیان اینکه، عرضه اینترنتی اقلام بهداشتی بسیار لازم است، گفت: باید زمینه عرضه این اقلام در فروشگاه های عظیم و داروخانه ها هرچه سریع تر فراهم گردد.

آشناگر بر لزوم تخصیص بخشی از تولیدات واحدهای تولیدی استان به بازارهای این استان تاکید نمود و ادامه داد: 20 درصد ماسک تولیدی در استان باید در استان مصرف گردد و این فرایند برای ریشه کنی کرونا ویروس بسیار حائز اهمیت است.

آشناگر اعلام نمود: دولت باید مشوق هایی برای واحدهای صنفی و تولیدی و افراد کم درآمد در نظر بگیرد و در آن معافیت های مالیاتی، عوارض و بیمه ای مدنظر قرار گیرد.

استاندار سمنان بر رصد پایانه های حمل مسافر این استان تاکید و اظهار کرد: کارکنان شهرداری و پاکبان ها باید البسه مجهز و ایمن داشته باشند و به معلولان بهزیستی ، سالمندان و کمیته امداد نیز توجه ویژه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 900

به "مهیاکردن 1000 تخت بیمارستانی برای درمان کرونایی ها در استان سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهیاکردن 1000 تخت بیمارستانی برای درمان کرونایی ها در استان سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید