مقاله: تعطیلات استانی کانادا در تقویم

به گزارش مجله پارمیسفان، دوشنبه عید پاک یک تعطیلات عمومی در 6 استان و قلمروی کانادا از جمله کبک است که در آن رستاخیز مسیح گرامی داشته می شود. در این روز مدارس و اکثر مشاغل تعطیل بوده و خدمات حمل ونقل عمومی کاهش پیدا می کند. اگرچه این روز به عنوان یکی از تعطیلات رسمی کانادا توسط دولت فدرال ذکر شده اما در تعدادی از استان ها و قلمروها این گونه نیست. این روز در بسیاری دیگر از کشورهای انگلیسی زبان نیز تعطیل است. تخم مرغ یکی از نمادهای مهم عید پاک بوده و به نوعی نمایانگر تولدی دوباره در طبیعت است.

مقاله: تعطیلات استانی کانادا در تقویم

روز Louis Riel یک تعطیلات عمومی در سومین دوشنبه از ماه فوریه در استان مانیتوبا میباشد. این روز به منظور گرامیداشت لوئیز ری به عنوان یکی از سیاستمداران مهم تاریخ کانادا بدین عنوان نامگذاری شده است. این تعطیلات به عنوان فرصتی برای ساکنان استان مانیتوبا است تا چند روزی را در کنار خانواده خود بگذرانند. در این روز مدارس، سازمان ها و بسیاری از مشاغل و فروشگاه ها تعطیل هستند. ضمن این که خدمات حمل ونقل عمومی نیز محدود خواهد شد.

روز سنت پاتریک یک تعطیلات عمومی در استان نیوفاند لند و لابرادور کانادا است که تاریخ آن در نزدیک ترین دوشنبه به روز 17 مارس قرار دارد. در این روز یاد سنت پاتریک به عنوان یک مبلغ مذهبی که در قرن 5 میلادی بسیاری از ساکنان ایرلند را مسیحی کرده بود گرامی داشته می شود. روز سنت پاتریک به ویژه توسط افرادی که پیشینه ایرلندی دارند جشن گرفته می شود. اگرچه این روز جزو تعطیلات رسمی این استان محسوب می شود اما با این وجود بسیاری از مدارس، سازمان ها و مشاغل مشغول فعالیت هستند و خدمات حمل ونقل عمومی طبق برنامه زمانی هر روز ارائه می شود.

منبع مقاله: تعطیلات استانی کانادا در تقویم

انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1849

به "مقاله: تعطیلات استانی کانادا در تقویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: تعطیلات استانی کانادا در تقویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید