مقاله: آشنایی با کاربرد رابیتس در صنایع ساختمانی

به گزارش مجله پارمیسفان، در ابتدا آویزها با در نظر گرفتن طرح در محل های مورد نظر به تیرهای فلزی سقف متصل میگردند. قابل توجه است که در سقف های دال بتنی و کرومیت نمی توان از آویز جوشی استفاده نمود و بایستی قبل از اجرای سقف بتنی نسبت به اجرای آویز دفنی اقدام نمود. زیرا بال پایین کرومیت و میلگردهای سقف بتنی جهت جوشکاری و تحمل بار سقف کاذب و طراحی نشده و ظرفیت این کار را ندارند.

مقاله: آشنایی با کاربرد رابیتس در صنایع ساختمانی

در تمامی مراحل اجرا کنترل تراز قسمت های مختلف و سقف اصلی در تمامی نقاط سقف الزامی است. در سقف های ساده بدون طرح هم این ترازگیری بسیار لازم است و کنترل آن در نقاط مختلف از پراهمیت ترین کارهاست زیرا در مرحله سفید کاری و اجرای اندود دیگرکاری برای این اختلاف نمی توان انجام داد.

رابیتس نوعی ورق فولادی مشبکی است که از انواع ورق های گالواهمه گرم تشکیل شده و با استفاده از مفتول هایگالواهمه رابیتس بندی به صورت یک لایه به شبکه فرعی متصل می شود. این محصول از کشش عرضی و پرس ورق های گالواهمه فراوری می شود و بعد از گذر از مرحله برش آماده استفاده می شود سقف کاذب رابیتس از پرکاربردترین انواع سقف کاذب است. سازه این سقف عموماً از میلگرد و نبشی و رویه آن متشکل از تورهای گالواهمه و گچ می باشد.

سپس از طریق اجرای یک خط تراز (اجرا شده از طریق تراز لیزری یا شیلنگ تراز) آویزها علامت خورده و اضافه آویزها درنقاط مورد نظر قطع میگردند، سپس نبشی های حمال به میلگرد های آویز از طریق جوش متصل می شوند که حداقل سایز این نبشی ها 3 سانتیمتر می باشد و هرچه فاصله نبشی ها از هم بیشتر شود، باید سایز را افزایش داد. حداکثر فاصله در سقف های ساده حدود 60 سانتیمتر می باشد و استفاده از نبشی در کناره سقف (کنج ها) الزامی است. با اتصال میلگرد های فرعی با فاصله 15 تا 25 به نبشی های حمال از طریق حداقل 2 سانتیمتر جوش طرح شکل گرفته و سپس توری رابیتس با سیم های گالواهمه به میلگردهای فرعی متصل می شود.

منبع مقاله: آشنایی با کاربرد رابیتس در صنایع ساختمانی

انتشار: 8 آبان 1400 بروزرسانی: 8 آبان 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1869

به "مقاله: آشنایی با کاربرد رابیتس در صنایع ساختمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: آشنایی با کاربرد رابیتس در صنایع ساختمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید