عربستان نفت مورد احتیاج خریداران آسیایی در مه را تامین می نماید

به گزارش مجله پارمیسفان، عربستان نفت مورد احتیاج بیشتر خریداران آسیایی خود برای ماه مه را پیش از افزایش فراوری فراهم می نماید.

عربستان نفت مورد احتیاج خریداران آسیایی در مه را تامین می نماید

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، عربستان سعودی با شروع افزایش فراوریش، نفت خام مورد احتیاج پالایشگاه های دولتی هند و حداقل چهار مشتری دیگر آسیایی را ماه آینده میلادی تأمین می نماید.

به گفته مقام های سعودی آرامکو، ریاض بیشتر نفت درخواستی پالایشگاه ها برای بارگیری در ماه مه را به طور کامل تأمین می نماید، در حالی که یکی از مشتریان مقدار نفت ارسالی به ایالات متحده را کاهش داده و مجموع نفت ارسالی عربستان به دو مشتری دیگر نیز کاهش یافته است.

ائتلاف سازمان کشورهای صادرنماینده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) تصمیم گرفته اند از ماه مه بخشی از محدودیت عرضه خود را تسهیل نمایند. به دنبال این تصمیم، سعودی ها قیمت بازار کلیدی آسیا را افزایش دادند و انتظار داشتند مصرف دوباره افزایش یابد.

عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان هفته گذشته از طرح کلی افزایش فراوری ائتلاف اوپک پلاس دفاع کرد.

دور کنونی تخصیص نفت به هند پس از کاهش حجم نفت درخواستی چهار پالایشگاه دولتی این کشور از جمله ایندین اویل، مورد توجه ویژه نهاده شد. نفت ارسالی به هند، حدود 600 هزار بشکه کمتر از تخصیص ماه پیش خواهد بود.

پالایشگران دولتی هند به دلیل تنش موجود بین دهلی نو و ریاض درباره سیاست های نفتی عربستان، خواسته بودند حدود یک سوم از میانگین نفت دریافتی ماه آینده را کاهش دهند، در حالی که پالایشگاه های هند در زمان اوج تعمیر و نگهداری قرار دارند و این کشور در حال مبارزه با شیوع دوباره ویروس کروناست.

این مسئله نشان می دهد که نفت مورد احتیاج این کشور در ماه مه کمتر از میانگی نفت دریافتی است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1604

به "عربستان نفت مورد احتیاج خریداران آسیایی در مه را تامین می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان نفت مورد احتیاج خریداران آسیایی در مه را تامین می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید