سنگاپور تحریم های ایران را لغو کرد

به گزارش مجله پارمیسفان، سنگاپور در واکنش به اجرایی شدن توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی، ممنوعیت انجام معاملات تجاری با ایران را لغو کرد.

سنگاپور تحریم های ایران را لغو کرد

برای دیدن توسعه یافته ترین شهر آسیا، با تور سنگاپور همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پرس تی وی، نهاد پولی دولت سنگاپور اظهار داشت، تصمیم لغو ممنوعیت تجار با ایران در روز 28 ژانویه اجرایی شده است.

تصمیم دولت سنگاپور در زمینه ممنوعیت تجارت با ایران در ژوئن 2012 پس از تشدید تحریم های غرب علیه ایران اتخاذ شده بود.

نشریه پلاتز ویکلی نوشت: بر اساس بخش 6 از بند ای ماده 26 و بخش 6 از بند ای ماده 27 قانون ام ای سی سنگاپور، ممنوعیت تجارت با دولت ایران، بانک مرکزی این کشور و هر موسسه اقتصادی در ایران یا شعب و نمایندگی های این موسسات بر همه افراد و موسسات اقتصادی سنگاپور اعمال می شد.

این ممنوعیت، موجب شده بود تا موسسات اقتصادی سنگاپور، هرگونه ورود مستقیم یا غیرمستقیم، و ادامه مشارکت در ترتیب دهی یا تسهیل ورود یا ادامه حضور در ایران یا هر معامله یا رابطه تجاری با این کشور را متوقف نمایند.

روز 16 ژانویه، توافق تاریخی ایران و قدرت های جهانی بر سر برنامه هسته ای این کشور اجرایی شد و سبب لغو تحریم های آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا علیه ایران شد.

قبل از وضع تحریم های مذکور، سنگاپور در یک هفته منتهی به 9 فوریه 2011، 362 هزار و 448 تن نفت کوره از ایران خریداری نموده بود.

در فاصله ژانویه 2006 تا می 2012، سنگاپور 1.8 میلیون تن میعانات از ایران خریداری کرد. به علاوه، این کشور 944 هزار تن نفت خام در فاصله اوت 2006 تا آوریل 2012 از ایران وارد کرد.

انتظار می رود با لغو تحریم ها ایران روزانه 500 هزار بشکه به صادرات نفت خود بیافزاید. این کشور 6 ماه بعد 500 هزار بشکه دیگر به صادرات خود خواهد اضافه کرد.

239

منبع: تسنیم
انتشار: 27 مرداد 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 260

به "سنگاپور تحریم های ایران را لغو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگاپور تحریم های ایران را لغو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید