سقف معافیت مالیاتی حقوق 99 اعلام شد

به گزارش مجله پارمیسفان، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام میزان معافیت سالانه حقوق و همچنین نرخ مالیات بر درآمد حقوق سال 1399 گفت: سقف معافیت مالیاتی در امسال به صورت سالانه 36 میلیون تومان و به صورت ماهانه سه میلیون تومان است.

سقف معافیت مالیاتی حقوق 99 اعلام شد

جهت دریافت خدمات اجرای انواع روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش مجله پارمیسفان از ایسنا، امید علی پارسا با اشاره به مقررات جزء (2) بند (الف) تبصره (12) قانون بودجه سال 1399 کل کشور اظهار کرد: سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (84) قانون مالیات های مستقیم در سال 1399، سالانه مبلغ 36 میلیون تومان مشخص شده است.

وی اضافه نمود: نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایای فوق العاده و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه به نرخ 10 درصد و نسبت به مازاد یک و نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه 15 درصد و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه 20 درصد و نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات 25 درصد است.

در ادامه رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اشخاصی که از معافیت های مالیاتی موضوع تبصره (1) ماده (86) قانون مالیات های مستقیم بهره مند هستند، مشمول معافیت ماده (84) قانون مذکور مطابق مقررات این جزء نمی شوند.

وی ادامه داد: حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه ها با رعایت ماده (5) قانون اصلاح پاره ای از مقررات مربوط به پایه حقوق اعضای هیات علمی (آموزش و پژوهشی) شاغل و بازنشسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مصوب 16 اسفندماه 1368 یا اصلاحات الحاقات بعدی، با رعایت معافیت های مقرر در قانون مالیات های مستقیم، در سال 1399 مشمول مالیات به نرخ 10 درصد خواهد بود.

این مقام مسئول افزود: براساس ماده (5) قانون اصلاح پاره ای از مقررات مربوط به پایه حقوق اعضای رسمی هیات علمی (آموزشی و پژوهشی) شاغل و بازنشسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، از درآمد مشمول مالیات اعضای هیات علمی موضوع این قانون با رعایت معافیت های مقرر در قانون مالیات های مستقیم حداکثر 10 درصد به عنوان مالیات کسر خواهد شد.

طبق اعلام سازمان امور مالیاتی پارسا همچنین یادآور شد: با توجه به اینکه در جزء(2) بند (الف) تبصره (12) مذکور عبارت کارانه خارج از موارد استثناء شده مربوط به حقوق اعضای هیات علمی به کار رفته است؛ بنابراین کارانه دریافتی توسط اعضای هیات علمی مشمول نرخ 10 درصد نبوده و با توجه به میزانی که حقوق و مزایای اعضای هیات علمی دانشگاه ها نرخ پلکانی مقرر را پوشش می دهد، به نرخ بعدی مشمول مالیات خواهد بود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: معافیت حقوق موضوع ماده (84) قانون مالیات های مستقیم ابتدا به حقوق و مزایای فوق العاده اعضای هیات علمی اعمال می شود و در صورتیکه معافیت مذکور مازاد بر حقوق و مزایای فوق العاده باشد، مازاد مذکور قابل اعمال به کارانه دریافتی اعضای هیات علمی نخواهد بود.

وی در سرانجام سخنانش تاکید نمود: با توجه به استثنای احکام تبصره های (1) و (1) ماده 86 قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات بعدی آن از مقررات جزء (2) بند (الف) تبصره (12) یاد شده، کلیه احکام تبصره های (1) و (2) ماده واحده قانون اصلاح ماده (86) قانون مالیات های مستقیم مصوب 27 تیرماه 1396، (اعم از نرخ و ...) مطابق مقررات، در سال 1399 کماکان لازم الاجرا است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 958

به "سقف معافیت مالیاتی حقوق 99 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف معافیت مالیاتی حقوق 99 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید