زلنسکی: اوکراین در معرض خطر ورشکستی و افول مالی است

به گزارش مجله پارمیسفان، رئیس جمهوری اوکراین هشدار داد که در صورت عدم حمایت شرکای بین المللی در شرایط فراگیری ویروس کرونا، اقتصاد این کشور از بین رفته و کی یف در معرض ورشکستی واقعی قرار خواهد گرفت.

زلنسکی: اوکراین در معرض خطر ورشکستی و افول مالی است

به گزارش گروه بین الملل مجله پارمیسفان به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین شب گذشته خاطرنشان کرد که بدون حمایت شرکای بین المللی در شرایط فراگیری ویروس کرونا، اقتصاد این کشور از بین خواهد رفت و ورشکستی واقعی در اوکراین رخ خواهد داد.

رئیس جمهوری اوکراین هشدار داد: کی یف در حال حاضر بر سر چهارراهی واقع شده است و دو راه در مقابل آن وجود دارد: یا قوانین مهم حیاتی را تصویب کند، با این امید که شرکای بین المللی حداقل یاری اقتصادی در حدود 10 میلیارد دلار به این کشور ارائه دهند ، یا اینکه چنین قوانینی را تصویب نکند. در صورت رفتن به جهت دوم افول اقتصاد و تهدید به ورشکستی کشور، حتمی خواهد بود.

لازم به یادآوری است که پیش از این سفارت اوکراین در واشنگتن خاطرنشان کرد که دولت آمریکا بزودی برای مقابله با عفونت ویروس کرونا، یاری های پزشکی و بشردوستانه ای به ارزش بیش از 1.2 میلیون دلار به مقامات کی یف ارائه خواهد داد.

وزارت بهداشت اوکراین روز گذشته گزارش داد که تنها طی 12 ساعت گذشته تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا از 418 به 475 نفر افزایش یافته ، این عفونت تا به امروز ده قربانی داشته و شش نفر هم بهبود یافته اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 939

به "زلنسکی: اوکراین در معرض خطر ورشکستی و افول مالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلنسکی: اوکراین در معرض خطر ورشکستی و افول مالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید