روابط اتاوا با اعراب، همکاری اطلاعاتی در بحرین تا پایگاه نظامی در قطر

به گزارش مجله پارمیسفان، به گزارش خبرنگاران، جان برد وزیر امور خارجه کانادا در تبادل نظر با روزنامه الحیات چاپ لندن درباره روابط اتاوا با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس گفت: روابط ما با این کشورها بسیار حسنه است. ما در 6 ماموریت جنگی با امارات همکاری داشتیم. همچنین از روابط خوبی با بحرین برخوردار هستیم و چند پروتکل با این کشور امضا کردیم و عین حال روابط کانادا با عربستان سعودی بسیار عالی است.

روابط اتاوا با اعراب، همکاری اطلاعاتی در بحرین تا پایگاه نظامی در قطر

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

وی با بیان این مطلب اضافه نمود: اردن نخستین کشور عربی است که با این کشور توافقنامه تجارت آزاد امضا می کنیم. وزیر خارجه کانادا درباره رابطه با مصر نیز گفت: با تمام توان از دولت جدید مصر حمایت می کنیم. ما روشی متفاوت از آمریکا و کشورهای اروپایی داریم. ما از اخوان المسلمین حمایت نکردیم، سرنگونی نظام حسنی مبارک را تبریک نگفتیم و برکناری محمد مرسی را از قدرت محکوم نکردیم بلکه آنچه انجام می دهیم این است که با تمام توان از عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری جدید مصر و مردم آن حمایت می کنیم.

جان برد درباره روابط نظامی و امنیتی کانادا با کشورهای عربی نیز گفت: ما روابط دفاعی خوبی با عربستان داریم و در حال ایجاد روابط نظامی دفاعی با شماری از کشورهای منطقه هستیم و در قطر دارای پایگاه های نظامی هستیم. همچنین 25 شهروند کانادایی در زمینه اطلاعاتی و غیره در بحرین فعالیت دارند و این تعداد در کویت بالغ بر صدها نفر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 371

به "روابط اتاوا با اعراب، همکاری اطلاعاتی در بحرین تا پایگاه نظامی در قطر" امتیاز دهید

1 کاربر به "روابط اتاوا با اعراب، همکاری اطلاعاتی در بحرین تا پایگاه نظامی در قطر" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط اتاوا با اعراب، همکاری اطلاعاتی در بحرین تا پایگاه نظامی در قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید