راه اندازی منطقه گردشگری در کره شمالی

کره شمالی به زودی منطقه گردشگری برای توریست های خارجی راه اندازی می نماید.

راه اندازی منطقه گردشگری در کره شمالی

با وبسایت گردشگری تریپ ادوایزر همراه باشید.

کره شمالی

به نوشته روزنامه تلگراف، ایالات متحده وعده داده که می خواهد بعضی از تحریم های سطح پایین علیه کره شمالی را در جریان دیدار میان مذاکره نمایندگان دو کشور در استکهلم لغو کند؛ این نخستین بار از زمان شکست مذاکرات اتمی خواهد بود که مذاکره نمایندگان دو طرف با هم دیدار می نمایند.

پیونگ یانگ مکررا اعلام نموده که میخواهد تا حضور تورهای گردشگری در منطقه کومگانگ را بار دیگر امکان پذیر کند.

گردشگری

تا ژوئیه 2008 حدود یک میلیون سکنه کره جنوبی از این منطقه دیدن کردند که یکی از منابع درآمد برای پیونگ یانگ محسوب می شد اما در آن تاریخ یک سرباز کره شمالی، توریست کره جنوبی را که به طور غیر عمد به منطقه ای حفاظت شده وارد شده بود، به ضرب گلوله کشت و از آن موقع سفر به این منطقه گردشگری منع شد.

این منطقه برای نخستین بار در 1998 و به عنوان بخشی از کوشش های دو کره برای ایجاد اعتماد و تبادل بین دو کشور باز شد.

توریست

منابع دیپلماتیک روز چهارشنبه اعلام کردند، واشنگتن از مذاکرات امروز (شنبه) برای پیشنهاد بازگشایی این منطقه مرزی گردشگری در سراسر ناحیه غیرنظامی شده دو کره استفاده می نماید تا به توریست ها اجازه داده گردد به منطقه مذکور بروند.

رابرت دوجاریک، استاد روابط بین الملل در دانشگاه توکیو گفت: اجازه آمریکا برای گشایش مجدد این منطقه می تواند به عنوان آغازگر مذاکرات و گفتگوها مورد استفاده قرار گیرد. این مساله بحث برانگیز نخواهد بود چون شامل انتقال فناوری یا واردات- صادرات تسلیحات نمی گردد که تحریم های دیگری را علیه کره شمالی در بر می گیرد. این یک موضع بی ضرر است که به دو کره مربوط می گردد.

بازگشایی این منطقه گردشگری همچنین باعث تثبیت محبوبیت مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی هم می گردد که خواهان از سرگیری حضور گروه های گردشگری در ازای بهبود روابط بین دو کره است.

گفتگوها در استکهلم احتمالا شامل مذاکرات در سطح کاری بین دو طرف است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 19 آبان 1398 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 507

به "راه اندازی منطقه گردشگری در کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی منطقه گردشگری در کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید