دعوت ایران از روسیه، هند و پاکستان برای مبارزه با داعش

به گزارش مجله پارمیسفان، فارس نوشت: وزیر خارجه ایران در مصاحبه ای با یک رسانه هندی که متن آن پنجشنبه منتشر شده خواهان اتحاد ایران، روسیه، هند و پاکستان برای مبارزه با گروه تروریستی داعش شده است.

دعوت ایران از روسیه، هند و پاکستان برای مبارزه با داعش

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

ظریف در مصاحبه ای اختصاصی با تلویزیون ایندیا تودی گفته که گروه تروریستی داعش علیه هند، پاکستان، روسیه و حتی چین تهدید مشترک به شمار می رود. وزیر خارجه ایران گفته این کشورها باید برای مقابله با تهدید این گروه تروریستی با هم متحد شوند.

متن مصاحبه آقای ظریف امروز پنجشنبه روی وب سایت شبکه تلویزیونی ایندیا تودی قرار گرفته است.

وزیر خارجه ایران گفت: احیای داعش عامل نگرانی مشترک بین هند، ایران و پاکستان است. این گروه تروریستی در حال انتقال پایگاه های خود از سوریه و عراق به افغانستان است. در داخل افغانستان مناطقی وجود دارند که عامل نگرانی برای همه است. فقط یک کشور با این تهدید روبرو نیست، بلکه این تهدیدی برای کل منطقه است.

ظریف در ادامه توضیح داد گزارش هایی وجود دارند که نشان می دهند گروه تروریستی داعش در حال اجرا عملیات هایی در تاجیکستان و ازبکستان از پایگاه ها خود در افغانستان است.

کمیته دولتی امنیت ملی تاجیکستان در بیانیه ای روز 15 آبان ماه گروه تروریستی داعش را عامل حمله مسلحانه به یکی از پاسگاه مرزی این کشور معرفی کرد.

ساعت 03:23 بامداد روز 15 آبان ماه به وقت محلی یک گروه مسلح به پاسگاه مرزی شماره 4 عشق آباد واحد مرزبانی سلطان آباد تاجیکستان حمله و 5 قبضه سلاح تصرف کرد.

وزیر خارجه ایران افزود: این ها اتفاقاتی جدی هستند. ما معمولاً با دوستانمان در هند درباره نقل مکان داعش و تهدیدهای ناشی از این مسئله در تعامل هستیم. با پاکستان، روسیه و چین هم در تماس هستیم. [مبارزه با تروریسم] مسئله ای است که می تواند همه ما را متحد کند.

ظریف در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آمریکا چه نقشی می تواند ایفا نماید گفت: آمریکا به داد ما نخواهد رسید. ما باید خودمان به هم یاری کنیم.

310310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 554

به "دعوت ایران از روسیه، هند و پاکستان برای مبارزه با داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت ایران از روسیه، هند و پاکستان برای مبارزه با داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید