درگیری های شدید در بیروت ، 20 نیروی امنیتی لبنان مجروح شدند

به گزارش مجله پارمیسفان، درگیری های شدید دیروز و دیشب در میدان های مهم بیروت منجر به زخمی انتقال دستکم بیست نیروی امنیتی به بیمارستان شد و بسیاری از آن ها به صورت میدانی معالجه شدند.

درگیری های شدید در بیروت ، 20 نیروی امنیتی لبنان مجروح شدند

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله پارمیسفان در آستانه نزدیک شدن احزاب سیاسی لبنان به توافق برای تشکیل دولت جدید، بیروت شب ناآرامی را پشت سر گذاشت.

امنیت داخلی لبنان گفت، در درگیری های شنبه شب (دیشب) بیروت بیست نیروی مجروح به علاوه سه افسر به بیمارستان منتقل شدند و تعداد بسیار دیگری از نیرو ها به صورت میدانی معالجه شدند.

دیروز پس از آنکه تعدادی از معترضان کوشش کردند وارد میدان النجمه نزدیک به مقر مجلس لبنان شوند درگیری ها میان آن ها و نیرو های امنیتی لبنان شروع شد.

تعدادی از نیرو های ارتش لبنان نیز به یاری نیرو های ضدآشوب آمدند؛ نیرو های امنیتی از گاز اشک آور برای متفرق کردند معترضان استفاده کردند و معترضان سنگ و هر چیزی امثال آن را به سمت نیرو های امنیتی پرتاب کردند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

میدان های الشهدا و ریاض الصلح بیروت نیز شاهد درگیری های شدیدی از همین دست بود. بر اساس گزارش شبکه المیادین، معترضان ویترین های تعدادی از مغازه ها را شکستند و صاحبان این مغازه ها از نیرو های امنیتی درخواست کردند که از اموالشان محافظت گردد.

بعضی رسانه ها مدعی درگیری میان نیرو های وابسته به امل و حزب الله با معترضان شدند. محمد کاظم عیاد از امامان جماعت منطقه الخندق الغمیق بیروت در این زمینه به المیادین گفت، سران حزب الله و أمل هر گونه ارتباط با نقاب دارانی را که با معترضان درگیر شدند، تکذیب می نمایند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

وی اضافه کرد: در درگیری های دیشب از جوانان خواستیم از درگیری بپرهیزند، اما بعدا تعیین شد که بسیاری از آن ها از اهالی منطقه نیستند.

دیشب بسیاری از جهت ها در مناطق مختلف لبنان بسته بود.

این درگیری ها در حالی رخ می دهد که قرار است فردا جلسه مجلس لبنان برای انتخاب نخست وزیر برگزار گردد و بعضی حدس ها حاکی از آن است که سعد الحریری بار دیگر به عنوان نخست وزیر انتخاب می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 699

به "درگیری های شدید در بیروت ، 20 نیروی امنیتی لبنان مجروح شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری های شدید در بیروت ، 20 نیروی امنیتی لبنان مجروح شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید