خمجانی: توضیح وظایف نجات غریق و غواصی صندلی خود را در فدراسیون پیدا نموده است

به گزارش مجله پارمیسفان، دبیر پیشین فدراسیون نجات غریق و غواصی با تاکید بر تحولات ایجاد شده در این فدراسیون، گفت: ماموریت و توضیح وظایف فدراسیون که پیش از این در ساختار فدراسیون گُم شده بود، صندلی خود را پیدا نموده است.

خمجانی: توضیح وظایف نجات غریق و غواصی صندلی خود را در فدراسیون پیدا نموده است

حبیب خمجانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران ضمن اشاره به مهمترین فعالیت های آموزشی صورت گرفته در فدراسیون نجات غریق و غواصی طی چندماه اخیر، نسبت به آینده این رشته در کشور ابراز امیدواری کرد.

وی که از زمان شروع دوره مدیریت فعلی فدراسیون نجات غریق و غواصی (مهدی حیدری) مسئولیت کمیته آموزش را بر عهده دارد، گفت: آموزش یکی از دغدغه های فدراسیون در این دوره است طوریکه با وجود پاندمی کرونا و محدودیت هایی که در پیگیری های فعالیت های حضوری ایجاد کرد، تا به امروز دوره های زیادی را به صورت وبینار و در راستای همسان سازی و به روز رسانی مدرسان برگزار کردیم.

مسئول کمیته آموزش فدارسیون نجات غریق و غواصی ادامه داد: البته لازمه اجرای فعالیت های آموزشی تشکیل و شروع به کار رسمی کمیته آموزشی بود که در همان هفته های ابتدایی شروع دوره مدیریت فعلی به اسم اولین گام انجام شد. در گام دوم هم کارگروه های تخصصی این کمیته شامل کارگروه فراوری و محتوا، منجیگری استخری، منجیگری دریایی و منجیگری پارک های آبی تشکیل شدند تا امر آموزش به صورت تخصصی و بر اساس توضیح وظایف تعریف شده برای هر کارگروه پیگیری گردد.

خمجانی با یادآوری برنامه راهبردی تدوین شده برای کمیته آموزش که ملاک برنامه ریزی و اجرای تمام فعالیت ها در این کمیته خواهد بود، اشاره ای هم داشت به اینکه همزمان تشکیل و شروع به کار کمیته آموزش در هیئت های استانی و معین مسئول هر یک از آنها را پیگیر بودیم.

وی اشاره ای هم به فعالیت های کمیته آموزش در ماه های اخیر داشت و گفت: به خاطر لغو فعالیت استخرها و لزوم برگزاری دوره های آموزشی به صورت وبینار، برای هر دوره آموزشی پی دی افهای آموزشی در اسلایدهای مختلف را در برنامه قرار دادیم. به طور مثال دوره آموزشی در بحث انسداد داشتیم که آموزش های آن در 55 اسلاید برای مسئولان کمیته آموزش استانی و مربیان آنها ارائه شد. سه مرحله آموزش وبینار هم برای منجیان غریق درجه 2 استخری و به روز کردن اطلاعات آنها برگزار کردیم. پی دی اف های آموزشی به طور کامل در اختیار هیئت های استانی گذاشته شده تا ملاک آنها برای برگزاری دوره های درون استانی باشد.

مسئول کمیته آموزش فدراسیون نجات غریق و غواصی بعلاوه از برگزاری دوره آموزش همسان سازی و توجیهی مدرسان نجات غریق و دوره آموزشی منجیگری پارک های آبی به اسم فعالیت های این کمیته طی دو ماه آینده اطلاع داد و گفت: برگزاری دوره مدرسی ارشد را برای آبان ماه در برنامه داریم که البته اجرای آن منوط به بازگشایی و شروع به کار استخرها خواهد بود. در این صورت برای سه ماه پایانی سال هم دوره های تربیت مدرس و ارتقای مدرسی را خواهیم داشت. ضمن اینکه برگزاری سمینار با حضور مدیران و مالکان پارک های آبی را هم در برنامه داریم.

خمجانی در بخش دیگری از این گفت وگو اشاره ای به شرایط فدراسیون نجات غریق و غواصی داشت و تغییرات مثبتی که به لحاظ ساختاری و سازمانی در این فدراسیون ایجاد شده است.

وی که 19 سال به اسم دبیر با فدراسیون نجات غریق و غواصی همکاری داشت و بعد از آن هم این همکاری را به اسم مسئول کمیته داوران و آموزش ادامه داد، گفت: مدیریت فعلی فدراسیون که سابقه نایب رئیسی و دبیری را در کارنامه خود دارد با سیاست و برنامه وارد فدراسیون شد و افرادی را کنار خود به کار گرفت که نسبت به توضیح وظایف فدراسیون و ماموریتی که برای آن تعریف شده است، اشراف کامل دارند.

دبیر پیشین فدراسیون نجات غریق و غواصی تاکید نمود: فعالیت این فدراسیون مانند دیگر فدراسیون ها بُعد قهرمانی ندارد و بیشتر در حیطه مسائل آموزشی و انسانی است. این توضیح وظیفه پیش از این در ساختار فدراسیون گم شده بود اما امروز صندلی خود را پیدا نموده و به همین علت تمام فعالیت ها در راستای آن و به منظور تحقق آن انجام می گردد.

خمجانی با بیان اینکه طی هشت ماه گذشته تحول خوبی به لحاظ ساختاری، سازمانی و کاری در فدراسیون نجات غریق و غواصی ایجاد شده است، توضیح داد: این تغییرات تاثیر خود را در هیئت های استانی هم گذاشته است. کرونا باعث تعطیلی بسیاری از فعالیت های استانی شده بود اما طی این مدت هیئت ها به کار بازگشته و همراستا با فدراسیون پیگیر اهداف شان هستند.

خمجانی با بیان اینکه هیئت های استانی بازوان هر فدراسیون هستند، گفت: فعالیت فدراسیون نجات غریق و غواصی در این دوره مدیریتی هنوز به یک سال نرسیده و تغییراتی که در برنامه ها و اهداف می بینیم، امیدبخش است. حرکت همسو هیئت های استانی و فدراسیون آینده روشنی را پیش روی نجات غریق و غواصی قرار داده است. با اقداماتی که تا به امروز صورت گرفته و سیاست هایی که فدراسیون در پیش گرفته شده توسعه و تحول محسوس و آینده داری را در نجات غریق و غواصی شاهد خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1801

به "خمجانی: توضیح وظایف نجات غریق و غواصی صندلی خود را در فدراسیون پیدا نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خمجانی: توضیح وظایف نجات غریق و غواصی صندلی خود را در فدراسیون پیدا نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید