خسارت میلیاردی شیوع کرونا به هتل های فارس

به گزارش مجله پارمیسفان، رئیس جامعه هتلداران فارس از خسارت 110 میلیارد تومانی شیوع ویروس کرونا به هتل های استان اطلاع داد.

خسارت میلیاردی شیوع کرونا به هتل های فارس

حسن سیادتان رئیس جامعه هتلداران استان فارس گفت: به علت تعطیلی مراکز اقامتی در ماه های اسفند و فروردین حدود 90 درصد از وجه پرداختی گردشگران برگشت داده شده است.

او اضافه کرد: هنوز تعیین نیست که هتل ها و دیگر مراکز اقامتی چه زمانی بازگشایی می شوند؛ بااین حال حدود 8 درصد مسافران رزرو هتل ها را باطل نکردند و وجه پرداختی را نگرفتند.

رئیس جامعه هتلداران فارس اظهار کرد: ضرر و زیان هتلداران بسیار زیاد است و بعضی از هتل ها در آستانه ورشکستگی هستند.

سیادتان توضیح داد: بحران در صنعت گردشگری به ویژه هتلداری از اوایل سال 98 با وقوع سیل رخ داد، این صنعت بسیار شنماینده است و قطعی اینترنت، محدودیت های تردد و حتی تغییرات آب و هوایی هم بر آن اثرگذار است.

رئیس جامعه هتلداران فارس، خواهان توجه ویژه دولت به صنعت هتلداری شد و تأکید کرد: چنان چه برای رونق بخشیدن دوباره به این صنعت- البته بعد از بحران کرونا، تدابیر جدی به کار گرفته نگردد، هتل های استان یکی پس از دیگری تعطیل خواهند شد.

سیادتان با اشاره به فعالیت 102 هتل، هتل آپارتمان و متل در استان فارس ادامه داد: در دو ماه اخیر میزان اشغال هتل های استان صفر درصد بوده است و تا اطلاع ثانوی هم این مراکز از پذیرش مسافر خودداری می نمایند.

او در مورد شایعه گران شدن اقامت در هتل ها بعد از کرونا هم گفت: نرخ هتل ها به هیچ عنوان گران نمی گردد و چنان چه بحران کرونا را پشت سر بگذاریم و این مراکز اجازه پذیرش مسافر داشته باشند، تخفیف های ویژه ای هم به مسافران خواهیم داد.

سیادتان اعلام کرد: یکی از مسائل کنونی هتل ها خرید محصولاتی است که برای مسافران نوروزی فارس در نظر گرفته شد و هم اکنون تاریخ مصرف این محصولات رو به انتها است و این موضوع هم خسارت زیادی به هتل ها وارد می نماید.

رئیس جامعه هتلداران فارس ابراز امیدواری کرد: هر چه سریع تر زنجیره شیوع بیماری کرونا در کشور و استان فارس قطع گردد و شرایط به حالت عادی برگردد.

منبع: مجله پارمیسفان

منبع: چمدان
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 962

به "خسارت میلیاردی شیوع کرونا به هتل های فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت میلیاردی شیوع کرونا به هتل های فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید