خبرنگاران سرتیپ حیدری: در حوزه تسلیحاتی دفاعی به خودکفایی رسیده ایم

به گزارش مجله پارمیسفان، فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: ر حوزه تسلیحات و تجهیزات به خصوص در چرخه دفاعی به خودکفایی دست پیدا کردیم و تلاش می کنیم که این خودکفایی را بیشتر نهادینه کنیم.

خبرنگاران سرتیپ حیدری: در حوزه تسلیحاتی دفاعی به خودکفایی رسیده ایم

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی نیروی زمینی ارتش ، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: هرسالی که رهبر معظم انقلاب نامگذاری می کنند، طلعیه امیدی در مجموعه ها ایجاد می شود ، نیروی زمینی ارتش نیز در این سال در حوزه تولید قطعات نظامی جهش مطلوبی را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه شعار نیروی زمینی ارتش، ولایت مداری است اضافه کرد: ما سه مجموعه شهید زرهرن، جهاد خودکفایی و صنایع یا علی اصفهان را داریم که با پای کار اوردن تمام توان تلاش میکنیم که مراد و منظور فرماندهی معظم کل قوا در حوزه جهش تولید محقق کنیم .

سرتیپ حیدری ادامه داد: در حوزه قطعات تند مصرف که مسوولیت آن با مرکز تولید و بهینه سازی شهید زرهرن است با سرمایه گذاری مادی و معنوی امیدواریم آنچرا که در دستور کار قرار دادیم جامه عمل بپوشانیم .

فرمانده نیروی زمینی ارتش شرح داد: در تولید قطعات بالگردی صنایع یا علی (ع) اصفهان را داریم که در سال جهش تولید نگاه ویژهای را به این مرکز خواهیم داشت که بتوانیم تیراژ قطعاتی را تولید کنیم که آن را جهش یافته خطاب کنیم .

وی با اشاره به نهادینه شدن تولید قطعات در نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: در حوزه تسلیحات و تجهیزات به خصوص در چرخه دفاعی به خودکفایی دست پیدا کردیم و تلاش می کنیم که این خود کفایی را بیشتر نهادینه کنیم .

سرتیپ حیدری با بیان اینکه ما مجوز تولید محدود را داریم ، گفت: تولید انبوه توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انجام می شود، اما در سه حوزه شهید زرهرن، صنایع یا علی و جهاد خودکفایی سرمایه گذاری های خوبی را انجام داده ایم .

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در سال جهش تولید در حوزه قطعات نظامی یک جهش مطلوبی را خواهیم داشت اضافه کرد ؛ در حوزه رباتها، بالگردی، ضد زره، ضد موشک ، کواد کوپتر، پهپادها و انواع سنسورهای پایش مرزی طرحهای خوبی را در دستور کار قرار دادیم تا بتوانیم نیروی زمینی را در سطح اعلایی قرار دهیم .

وی گفت: در حوزه تولید پهپادهای دست پرتاب و نگهداری از آن به موفقیت های مطلوبی دست یافته ایم .

سرتیپ حیدری در ادامه اضافه کرد: تمام بیماران صعب العلاج این نیرو در قالب طرح دارالشفای حضرت زهرا س تحت پوشش کامل این طرح قرار خواهند گرفت .

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اعلام اینکه شناسایی بیماران صعب العلاج در چارچوب آیتم های وزارت بهداشت است اضافه کرد: در قدم اول ما این عزیزان را شناسایی میکنیم در حال حاضر نیز تعداد 4375 نفر شناسایی شدند که امتیازات خوبی را برای آنها در نظر گرفته ایم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش شرح داد: پنج امتیاز ویژه را برای بیماران صعب العلاج در نظر گرفتیم ، امتیاز اول اینکه یک مستمری دائم که از عواید نزاجا است را ماهیانه به حساب آنها واریز می کنیم .

سرتیپ حیدری تاکید کرد: در حوزه جابجایی خدمتی ، اختیار با خود بیمار و خانواده آنهاست که در چه منطقه ای خدمت کنند .

وی همچنین واگذاری منازل سازمانی را از اولویت های اصلی خواند و اضافه کرد ؛ بیماران صعب العلاج بدون نوبت در لیست واگذاری خانه های سازمانی هستند و موضوع بعدی رهایی از خدمت است که در این حوزه نیز موجباتی را برای آنها فراهم ساخته ایم .

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: دیدارهای چهره به چهره، برطرف کردن مسائل، پرداخت هزینه های درمانی اعم از پیوند اعضا و جراحی ها از جمله برنامه های طرح دارالشفای حضرت زهرا س برای بیماران صعب العلاج است .

سرتیپ حیدری در پاسخ به این سوال که آیا این طرح شامل کارکنان وظیفه نیز می شود خاطرنشان کرد: کارکنان وظیفه مورد حمایت مجموعه بهداشت و درمان نزاجا خواهند بود .

منبع: ایرنا
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1041

به "خبرنگاران سرتیپ حیدری: در حوزه تسلیحاتی دفاعی به خودکفایی رسیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرتیپ حیدری: در حوزه تسلیحاتی دفاعی به خودکفایی رسیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید