خبرنگاران توصیه های پزشک چینی به مردم ایران برای شکست کرونا

به گزارش مجله پارمیسفان، پکن- خبرنگاران- مسئول بخش کرونای عظیم ترین بیمارستان طب چینی پکن ضمن تشویق مردم ایران به رعایت مسایل بهداشتی و اصول خود مراقبتی توصیه کرد هر فرد خود را مسئول خود و دیگری دانسته و با استفاده از ماسک و حضور پیدا نکردن در اجتماعات، به کاهش شیوع این بیماری یاری کند.

خبرنگاران توصیه های پزشک چینی به مردم ایران برای شکست کرونا

به گزارش مجله پارمیسفان لی گوان شی روز پنجشنبه در دومین ویدیو کنفرانس مشترک پزشکان ایرانی و چینی که همزمان در تهران، پکن و مقر فدراسیون جهانی سوزنی برگزار گردید در چند توصیه ساده تغذیه ای، مصرف مرکبات و پوست آنها را که به صورت دم نموده و جوشانده قابل استفاده است در یاری به پیشگیری موثر دانست.

او گفت: بر اساس طب چینی مصرف سیر تاثیر چندانی در مقابله با این بیماری نداشته اما شیرین بیان، پونه کوهی، دارچین، زنجبیل و جینسنگ می تواند موثر باشد.

این پزشک چینی اظهار کرد: تقویت سیستم گوارشی و برطرف یبوست که سبب باقی ماندن مواد زائد در بدن می گردد از دیگر اقداماتی است که برای بیماران مبتلا به کووید-19 انجام می گردد.

کاهش مصرف غذاهای گوشتی و دریایی، مصرف بیشتر مایعات و سوپ ها، استفاده بیشتر از سبزیجات پخته شده در وعده های غذایی و به طور کلی افزایش تعداد وعده های غذایی و کاهش حجم آنها، از دیگر توصیه های مسئول بخش طب چینی کرونای بیمارستان گوآن من در شرایط کنونی بود که با توصیه های متخصصان طب ایرانی نیز مطابقت دارد.

لی گوان شی مسئول بخش کرونای بیمارستان گوآن من پکن در ادامه با ارایه توضیحاتی در مورد علائم بیماری از دیدگاه طب چینی و تطبیق آنها با مبانی طب ایرانی گفت: در معالجه 90 درصد بیماران کرونا در چین از درمان ترکیبی طب رایج و طب سنتی استفاده شده است.

او توضیح داد: بسیار مهم است که بیماری در هفته اول تحت کنترل نهاده شده و از ورود آن به فاز بحرانی جلوگیری گردد که در این زمینه، استفاده ترکیبی از داروهای شیمیایی و گیاهی، تاثیر بسزایی داشته است و درصد قابل توجهی از بیمارانی که تحت درمان ترکیبی طب سنتی و طب رایج نهاده شده اند، بهبود یافته اند.

لی با اشاره به اینکه داروهای گیاهی در افزایش اثر داروهای شیمیایی نیز یاری نماینده هستند، از وجود چند فرمول داروی گیاهی برای درمان بیماران کرونایی در این کشور اطلاع داد و گفت: از داروهای گیاهی برای تقویت سیستم ایمنی، کاهش سرفه، کاهش التهاب و ادم ریه بیماران بهره گرفته شده و در بعضی موارد، از دانش طب سوزنی هم استفاده می گردد.

مسئول بخش کرونای عظیم ترین بیمارستان طب چینی شهر پکن با تاکید بر اهمیت ایزوله کردن و قرنطینه برای کنترل بیماری، به تقسیم مداخلات درمانی بیماران کرونایی به سه سطح خفیف، شدید و بسیار شدید در این کشور اشاره نمود و اضافه نمود: بیمارستان ها هم بر اساس همین تقسیم بندی به بیماران خدمات ارائه داده و تعداد زیادی از پزشکان متخصص، در بیمارستان های محل بستری بیماران در فاز بسیار شدید، فعالیت می نمایند.

وی همچنین از وجود مراکزی با عنوان کلینیک تب به عنوان مراکز غربالگری اولیه در این کشور برای تحت نظر قرار دادن افراد دارای علائم و جلوگیری از مراجعه مستقیم آنها به بیمارستان ها که عامل مهمی در افزایش شیوع بیماری است اطلاع داد.

محمدرضا شمس اردکانی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت نیز در این نشست با قدردانی از متخصصان طب سنتی چینی، ابراز امیدواری کرد ادامه این نشست ها به نگارش دستورالعملی مشترک میان متخصصان طب ایرانی و طب چینی برای مقابله با ویروس کرونا منجر گردد.

اردکانی همچنین خواهان ارائه توضیحاتی در مورد مبانی طب چینی برای ورود به حوزه پیشگیری و یاری به درمان این بیماری شد.

پرفسور لیو باو ین رییس فدراسیون جهانی طب سوزنی و مشاور دفتر طب سنتی و مکمل سازمان جهانی بهداشت نیز از ایزوله کردن و قرنطینه، به عنوان اولین اقدام مهم در موفقیت برای کنترل شیوع ویروس کرونا یاد کرد و مداخلات درمانی را در درجه دوم اهمیت دانست.

در ادامه این نشست، شواهد بالینی بیماران ایرانی مبتلا به ویروس کرونا مطرح شد و درمان های متخصصان طب ایرانی و طب چینی برای آنان مورد بحث و گفتگو بین دو طرف نهاده شد.

متخصصان طب سنتی ایرانی و طب سنتی چینی همچنین در این نشست که با موضوع ویروس کرونا برگزار گردید ضمن گفتگو و آنالیز تطبیقی علائم بیماران کرونایی و یاری به درمان آنها از دیدگاه طب ایرانی و چینی اعلام کردند درمان ترکیبی طب آکادمیک و علمی با طب رایج، به بهبود بیماران کرونایی یاری می نماید.

در دومین نشست ویدئو کنفرانس با متخصصان طب چینی، دکتر امیرهومن کاظمی، متخصص طب سوزنی و نایب رییس فدراسیون جهانی طب سوزنی، دکتر مهرداد کریمی، متخصص طب سنتی ایرانی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر آرمان زرگران، متخصص داروسازی سنتی و مشاور بین الملل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت و دکتر حسین رضایی زاده، متخصص طب سنتی ایرانی و رییس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و اسماعیل ناظم، استاد دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان نمایندگان کشور ما حضور داشتند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 895

به "خبرنگاران توصیه های پزشک چینی به مردم ایران برای شکست کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توصیه های پزشک چینی به مردم ایران برای شکست کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید