خانه موزه اخوان ثالث مجازی افتتاح می گردد

به گزارش مجله پارمیسفان، علیرضا آقائی، مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ، درباره جزئیات افتتاح رسمی خانه موزه اخوان ثالث، گفت: در معاونت امور فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، کمیته ویژه برای افتتاح رسمی خانه موزه اخوان تشکیل شده و شرکت توسعه فضای های فرهنگی از اعضای این کمیته است. انتخاب یکی از روز های هفته ولایت گزینه اصلی برای افتتاح رسمی خانه موزه اخوان ثالث، اعلام شده است.

خانه موزه اخوان ثالث مجازی افتتاح می گردد

وی با اشاره به دیگر تصمیم کمیته خانه موزه اخوان ثالث، اضافه نمود: یکی دیگر از تصمیمات کمیته خانه موزه اخوان ثالث با توجه به شرایط کرونایی، افتتاح عمومی و رسمی در قالب مجازی است. برای این منظور کمپین با # خانه امید، ایجاد شده و شب اخوان ثالث با حضور ادبا نیز برگزار خواهد شد. پیش بینی می گردد از اول مرداد ماه مجموع برنامه های افتتاح مجازی شروع خواهد شد. مردم می توانند با ارسال ویدئو شعر خوانی و یا نقاشی شعر در این برنامه ها مشارکت داشته باشند.

آقائی با بیان این مطلب که افتتاح خصوصی خانه موزه اخوان ثالث را نیز خواهیم داشت، ادامه داد: مراسم افتتاح خصوصی خانه موزه اخوان ثالث با حضور مسئولان شهری و مسئولان فرهنگی نیز خواهیم داشت. این مراسم زنده از شبکه های تلویزیونی خصوصی برگزار خواهد شد.

وی درباره نصب سردیس و تندیس اخوان در خانه موزه گفت: احتمالا 20 تا 25 تیر ماه سردیس برنزی و یک مجسمه مومی از مرحوم اخوان در حیات منزل این شاعر آماده نصب خواهد شد. لوازم مختلف این خانه موزه و سردیس و مجسمه همانند منزل سیمین و جلال با نصب زنجیر، محافظت خواهد شد.

آقائی، درباره زمان احتمالی بازدید عموم مردم از خانه موزه اخوان ثالث اضافه نمود: با توجه به اینکه در موزه ها با پروتکل های بهداشتی همچنان رو به مردم باز است، امکان پذیرش عمومی مردم بعد از افتتاح مجازی خانه موزه اخوان وجود دارد؛ درغیر این صورت اگر مممنوعیت ها شدید تر گردد امکان بازدید وجود ندارد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1131

به "خانه موزه اخوان ثالث مجازی افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه موزه اخوان ثالث مجازی افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید