حضور نیروهای ناتو در عراق، اشغالگری محسوب می شود

به گزارش مجله پارمیسفان، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، شریف المیاحی نماینده سابق مجلس عراق امروز پنجشنبه سخنانی را در خصوص تداوم حضور نیروهای ناتو در این کشور بیان کرد.

حضور نیروهای ناتو در عراق، اشغالگری محسوب می شود

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: درحال حاضر نیروهای نظامی ناتو در عراق حضور دارند و این حضور به مثابه یک اشغالگری محسوب می شود. عراق به هیچ نیروی خارجی در خاک خود نیازی ندارد.

نماینده سابق مجلس عراق با بیان اینکه درحال حاضر از لحاظ امنیتی عراق به یک شرایط نسبتاً با ثبات رسیده است، تأکید کرد: این نشان می دهد که اساساً نیازی به حضور نیروهای خارجی از جمله ناتو در عراق نیست.

پیشتر نعیم العبودی سخنگوی جنبش عصائب اهل الحق عراق در مصاحبه با روسیا الیوم حضور نیروهای ناتو در این کشور را رد و تاکید کرد که عراق نیازی به این نیروها ندارد. وی گفت: حضور هرگونه نیروی نظامی در خاک عراق نیازمند اجازه مجلس است و ما با حضور هرگونه نیروی نظامی خارجی در خاک کشورمان مخالفیم.

العبودی افزود: حضور این نیروها نقض حاکمیت عراق است و بغداد نیازی به هیچ نیروی نظامی خارجی ندارد و خود ارتش، پلیس و حشد شعبی دارد. این در حالی است که ینس استولتنبرگ دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بر لزوم افزایش نیروهای این سازمان در عراق تأکید کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1548

به "حضور نیروهای ناتو در عراق، اشغالگری محسوب می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور نیروهای ناتو در عراق، اشغالگری محسوب می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید