تور چین ارزان: جنگنده های چینی باز هم وارد حریم هوایی تایوان شدند

به گزارش مجله پارمیسفان، براساس گزارشها هشت فروند جنگنده چینی یکشنبه مصادف با آخرین روز ماه اکتبر وارد حوزه شناسایی دفاع هوایی تایوان شده و بیستمین نفوذ هواپیماهای ارتش چین به این حوزه طی این ماه را رقم زدند.

تور چین ارزان: جنگنده های چینی باز هم وارد حریم هوایی تایوان شدند

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از پایگاه تایوان نیوز، وزارت دفاع ملی تایوان اظهار داشت، شش فروند جنگنده Shenyang J-16 ارتش آزادیبخش خلق چین و یک فروند هواپیمای نظامی هشدار اولیه مدل KJ-500 این ارتش روز یکشنبه 31 اکتبر وارد گوشه جنوب غربی منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان شدند.

بعلاوه طبق این بیانیه، یک فروند هواپیمای نظامی ضد زیردریایی مدل Shaanxi Y-8 ارتش چین هم وارد گوشه های جنوب شرقی و جنوب غربی این منطقه شد.

بر اساس این گزارش، تایوان در پاسخ به این رخداد، هواپیماهای رهگیر اعزام کرد، هشدارهایی به وسیله بی سیم فرستاد و سامانه های موشکی ضد هوایی را برای رصد هواپیماهای ارتش آزادیبخش خلق چین مستقر کرد.

بر اساس گزارشی که به وسیله وزارت دفاع ملی تایوان در 27 اکتبر منتشر شد، چین در مدت گذشته از امسال میلادی تا به امروز بیش از 680 فروند هواپیمای نظامی را به این منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان با هدف تقویت تجسس، هماهنگی مانورهای بین نیروی دریایی و نیروی هوایی ارتش آزادیبخش خلق چین و فرسوده کردن تجهیزات دفاع هوایی تایوان ارسال نموده است.

از سپتامبر سال گذشته میلادی تا به امروز، چین با اعزام منظم هواپیماهای نظامی خود به منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان و اغلب از سمت جنوب غرب این منطقه، استفاده از به اصطلاح تاکتیک های منطقه خاکستری را تشدید نموده است.

حوزه شناسایی دفاع هوایی، منطقه ای فراتر از حریم هوایی یک کشور است که در آن کنترلگرهای ترافیک هوایی از هواپیماهای ورودی می خواهند تا خود را شناسایی نمایند. تاکتیک های منطقه خاکستری به عنوان کوشش یا مجموعه ای از کوشش ها فراتر از بازدارندگی و تضمین در حالت پایدار در راستای کوشش برای تحقق اهداف امنیتی یک طرف بدون توسل به استفاده مستقیم و قابل توجه از زور تعریف می گردد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1914

به "تور چین ارزان: جنگنده های چینی باز هم وارد حریم هوایی تایوان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین ارزان: جنگنده های چینی باز هم وارد حریم هوایی تایوان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید