معین تکلیف پرونده های دانشجویان بازداشتی تا انتها شهریور

به گزارش مجله پارمیسفان، معاون فرهنگی دانشگاه تهران از مشخص تکلیف نهایی 45 دانشجوی بازداشتی وقایع دی ماه سال گذشته تا انتها شهریورماه جاری اطلاع داد.

معین تکلیف پرونده های دانشجویان بازداشتی تا انتها شهریور

دکتر مجید سرسنگی در گفت وگو با مجله پارمیسفان، ضمن اعلام این مطلب به تشریح آخرین وضعیت پرونده های دانشجویان بازداشتی وقایع دی ماه سال گذشته دانشگاه تهران پرداخت و اضافه کرد: تا جایی که پیگیری کردیم و اطلاع دارم وضعیت پرونده های دانشجویان وقایع دی ماه تا خاتمه شهریورماه جاری تعیین تکلیف می گردد. در واقع ما در جریان وضعیت پرونده های این دانشجویان قرار داریم و اخیرا نیز خود بنده در چند جلسه دادگاه این دانشجویان حضور پیدا کردم و خوشبختانه برخورد خوبی با دانشجویان صورت می گیرد.

وی در ادامه توضیح داد: ما در خصوص پرونده های دانشجویان بازداشتی با مسئولان مختلف از جمله چند نفر از قضات دادگاه انقلاب ملاقات هایی داشته ایم و خوشبختانه برخورد خوب و منطقی با دانشجویان ما در این دادگاه ها صورت می گیرد. امیدواریم با رأفت در خصوص این دانشجویان تصمیم گیری صورت بگیرد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: در حال حاضر دادگاه بدوی چند نفر از دانشجویان بازداشتی وقایع دی ماه دانشگاه تهران برگزار گردیده و برخی از دانشجویان دیگر نیز منتظر برگزاری دادگاه بدوی هستند، اما هنوز احکام تجدید نظر دانشجویانی که دادگاه بدوی آن ها برگزار گردیده، نیز اعلام نگردیده است و امیدواریم در نتیجه قول هایی که به ما داده گردیده است وضعیت تمامی دانشجویان تا خاتمه شهریورماه تعیین گردد.

دکتر سرسنگی ادامه داد: حدود 45 نفر از دانشجویان دانشگاه تهران در وقایع دی ماه سال گذشته بازداشت شدند و پرونده قضایی برای آن ها تشکیل گردیده است که 25 نفر از این دانشجویان به دادگاه بدوی رفته اند و 20 نفر دیگر نیز منتظر برگزاری دادگاه بدوی هستند.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: امیدواریم احکامی که تا خاتمه شهریورماه برای دانشجویان صادر می گردد چه برای کسانی که به دادگاه بدوی می روند و چه افرادی که منتظر رأی تجدید نظر هستند، احکامی سنگینی نباشد تا آینده آن ها با مخاطره روبرو نگردد. منتظر تبرئه بسیاری از این دانشجویان هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 مهر 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 19

به "معین تکلیف پرونده های دانشجویان بازداشتی تا انتها شهریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین تکلیف پرونده های دانشجویان بازداشتی تا انتها شهریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید