ترور اعضای مخالف صلح طالبان با آمریکا ، معاون شاخه انشعابی طالبان در افغانستان کشته شد

به گزارش مجله پارمیسفان، منابع خبری افغانستان اعلام کردند که عبدالمنان نیازی معاون شاخه انشعابی گروه طالبان -به رهبری ملا محمد رسول- به همراه 12 تن از افراد خود کشته شدند.

ترور اعضای مخالف صلح طالبان با آمریکا ، معاون شاخه انشعابی طالبان در افغانستان کشته شد

به گزارش مجله پارمیسفان به نقل از ایرنا، منابع خبری افغانستان روز یکشنبه ضمن اعلام مرگ عبدالمنان نیازی با 12 تن از افراد خود در یک حمله، اما در عین حال نگفته اند که این حمله توسط چه گروه یا افرادی اجرا شده است.

عبدالمنان نیازی معاون گروه انشعابی طالبان به رهبری ملا محمد رسول بود که چند سال پیش از بدنه اصلی طالبان جدا و گروه دیگری را تشکیل داده بودند و بیشتر در استان غربی هرات و فراه فعالیت می کردند.

تا به امروز روشن نیست که عبدالمنان نیازی توسط طالبان، دولت افغانستان و یا نظامیان خارجی کشته شده است اما وی با گروه طالبان به رهبری ملا هبت الله نیز درگیری هایی در غرب این کشور داشت که تعداد زیادی از افراد دو طرف در این درگیری ها کشته شده بودند.

منابع رسمی دولت افغانستان و یا گروه طالبان تا به امروز این خبر را تأیید و یا رد نکرده اند.

عبدالمنان نیازی مخالف امضای توافق نامه صلح طالبان و آمریکا بود و بارها ادعا کرد که طالبان به رهبری ملا هبت الله از طرف دستگاه اطلاعات نظامی پاکستان (آی اس آی) رهبری، تجهیز و تأمین مالی می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 923

به "ترور اعضای مخالف صلح طالبان با آمریکا ، معاون شاخه انشعابی طالبان در افغانستان کشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترور اعضای مخالف صلح طالبان با آمریکا ، معاون شاخه انشعابی طالبان در افغانستان کشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید