تاکید روسیه، چین و آلمان بر از سرگیری مذاکرات آمریکا با طالبان

به گزارش مجله پارمیسفان، پس از توقف گفت وگوهای آمریکا و طالبان که در توئیتی توسط ترامپ اعلام شد نمایندگان کشورهای روسیه، چین و آلمان در سازمان ملل خواهان آغاز دوباره این گفت وگوها شدند.

تاکید روسیه، چین و آلمان بر از سرگیری مذاکرات آمریکا با طالبان

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله پارمیسفان، نمایندگان دائم روسیه، چین و آلمان در سازمان ملل با تاکید بر اینکه توافق سیاسی تنها راه برون رفت افغانستان از بحران و سرانجام دادن به جنگ در این کشور است خواهان شروع دوباره گفت وگوهای آمریکا با طالبان شدند.

لی جویی نماینده چین در این سازمان گفت: پکن از آمریکا و طالبان می خواهد تا به مذاکرات ادامه داده و توافقنامه را اجرایی نمایند. ما از تمامی طرف ها از جمله طالبان می خواهیم تا به منافع ملی و منافع مردم این کشور اولویت داده و از این فرصت تاریخی برای راه اندازی مذاکرات استفاده نمایند.

کریستوف هاسگن نماینده دائم آلمان در سازمان ملل نیز ضمن تاکید بر از سرگیری مذاکرات و ابراز امیدواری از روند گفت وگوها گفت که در مقایسه با سال گذشته که هیچ نشانه ای از روند صلح وجود نداشت اکنون یک چشم انداز واقعی برای روند صلح وجود دارد.

به گزارش طلوع نیوز، واسیلی نبنزیا نماینده روسیه نیز ضمن تاکید بر ضرورت شروع زودتر گفت وگوها گفت که این مذاکرات می تواند زمینه ساز صلح و آشتی ملی و راهکار صلح آمیز در افغانستان باشد.

نمایندگان این کشورها در سازمان ملل در حالی بر از سرگیری گفت وگوها بین آمریکا و طالبان تاکید دارند که ترامپ اوایل هفته جاری با انتشار توئیتی از لغو و توقف مذاکرات با طالبان اطلاع داد.

طالبان در واکنش به این اقدام تاکید نمود که این گروه جز با سرانجام یافتن اِشغال کامل افغانستان به چیز دیگری قانع نمی گردد و برای رسیدن به این هدف بزرگ به جهاد ادامه می دهد.

با این حال سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر می گوید که درصورت امضای توافقنامه صلح در دوحه این گروه حمله به نظامیان خارجی و آمریکایی را متوقف خواهد نمود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 369

به "تاکید روسیه، چین و آلمان بر از سرگیری مذاکرات آمریکا با طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید روسیه، چین و آلمان بر از سرگیری مذاکرات آمریکا با طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید