اعمال محدودیت ها در استان های قرمز کرونا

به گزارش مجله پارمیسفان، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از اعمال محدودیت ها در استان های قرمز کرونا اطلاع داد.

اعمال محدودیت ها در استان های قرمز کرونا

به گزارش مجله پارمیسفان، مهندس محسن فرهادی در این خصوص گفت: براساس مصوبه ای که از سوی ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا به استان ها و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است، مقرر شده طبق رنگی که برای نشان دادن شرایط شیوع کرونا در استان های مختلف اعلام می گردد، برای فعالیت چهار گروه شغلی در آن استان ها، تصمیم گیری گردد.

وی اضافه کرد: به این معنا که در این مصوبه مشاغل به چهار گروه تقسیم شده اند و براساس شرایط شهرها به فعالیتشان ادامه می دهند. مثلا در شرایط سفید هر چهار گروه فعالیت دارند و در شرایط زرد، گروه چهار از فعالیت منع شده و در شرایط نارنجی گروه سه نیز ممنوع می گردد. اما در شرایط قرمز، فقط گروه یک می تواند فعالیت کند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درخصوص جزییات گروه شغلی یک که در شرایط قرمز می تواند به فعالیت خود ادامه دهد، اعلام کرد: گروه یک، شامل، تمام گروه های امدادی و درمانی، گروه هایی که برای تامین مایحتاج و ارزاق مردم فعالیت دارند و همچنین، خدمات اضطراری می گردد.

وی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، این مصوبه تهیه شده و به استانداری ها و دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده تا با توجه به شرایط حاکم در استان ها، از نمودار تعیین شده در این مصوبه، پیروی نمایند. یعنی اگر قبلا دانشگاهی می خواست فعالیت گروه شغلی چهار یا سه را محدود کند، باید حتما مصوبه ستاد را می گرفت، اما در جدول بندی مصوبه جدید، تکلیف چهار گروه شغلی کاملا تعیین شده است.

وی گفت: علاوه بر این، اگر استانی اختیاراتی بیش از موارد درج شده در مصوبه می خواهد، باید اعلام کند تا در صورت تایید وزرای بهداشت و کشور، رییس جمهور آن اختیارات را واگذار کند.

وی اعلام کرد: قبلا هر تصمیمی که اعلام می شد، براساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا برای کل کشور بود و مثلا اگر گفته می شد، تالارها تعطیل گردد، تمام تالارهای کشور تعطیل می شد. اما در حال حاضر، فقط استان های قرمز با محدودیت فعالیت روبرو می شوند.

براساس گزارش وبدا، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه این محدودیت ها در استان های قرمز اعمال می گردد، توضیح داد: سیاست کلی این نیست که محدودیت ها مجددا اعمال گردد، وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا اعتقاد دارند که از این پس، در جایی که افزایش بیماری مشاهده می گردد، محدودیت ها تشدید شوند. سیاست کلی ما، اجرای پروتکل ها و تشدید نظارت بر اجرای پروتکل ها است.

به گزارش مجله پارمیسفان، براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، امروز استان های خوزستان، کردستان، آذربایجان های غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در شرایط قرمز قرار دارند..

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 1113

به "اعمال محدودیت ها در استان های قرمز کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت ها در استان های قرمز کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید