اروپاییان 3.3 میلیون امضا علیه قرارداد تجارت آزاد با آمریکا و کانادا جمع کردند

به گزارش مجله پارمیسفان، مخالفان اروپایی قرارداد تجارت آزاد با آمریکا و کانادا حدود 3.3 میلیون امضا علیه این قرادادها جمع آوری و به کمیسیون اروپایی تسلیم کردند.

اروپاییان 3.3 میلیون امضا علیه قرارداد تجارت آزاد با آمریکا و کانادا جمع کردند

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله پارمیسفان به نقل از روزنامه آلمانی اشتوتگارتر ناخریشتن، مخالفان قرارداد تجارت آزاد اروپا با آمریکا موسوم به تی تی آی پی، و قرارداد تجارت آزاد با کانادا موسوم به ستا بیش از سه میلیون امضا در مخالفت با این مسئله جمع آوری نموده و به کمیسیون اتحادیه اروپا تسلیم کردند.

بر این اساس مخالفان با این قراردادهای تجارت آزاد حدود 3.3 میلیون امضای به نشانه اعتراض را به کمیسیون اتحادیه اروپا ارائه دادند.

استفانی راس رئیس این کمپین اعتراضی روز چهارشنبه در بروکسل گفت که شمار این تعداد رای که در عرض یک سال جمع شده است نشانه ای است مبنی بر اینکه سیاست دیگر اجازه ندارد این مخالفت ها را نادیده بگیرد.

به گفته فعالان آلمانی امضا کننده این کمپین موسومه به توقف تی تی آی پی امضا کنندگان این بیانیه اعتراضی تا به حال بیش از امضا کنندگان هر ابتکار دیگر شهروندان اروپایی بوده است. اما تا به حال این مخالفت ها به صورت رسمی ارائه نشده بود.

کمیسیون اتحادیه اروپا در یک موضع گیری گفت که آن ها این اعتراضات را جدی می گیرند اما به توافق های تجارت آزاد در دستور کارهای مذاکرات صورت گرفته پایبند هستند.

در سراسر اتحادیه اروپا منتقدان خواهان توقف مذاکرات تجارت آزاد اروپا با آمریکا بوده و همچنین نمی خواهند قراداد مذاکره شده با کانادا برای تجارت آزاد با این کشور تصویب گردد. آن ها نگرانند که قواعد اروپایی در سایه این توافقات تضعیف شده و استانداردهای زیست محیطی و اجتماعی اروپا کاهش یابد.

فعالان مخالف با این قراردادهای تجاری قبل از ارائه امضاهای اعتراضی جمع آوری شده خود یک اقدام سمبولیک را در برابر ساختمان مرکزی کمیسیون اروپایی سازماندهی کردند که در آن خواستند وزن آراء شهروندان را بیشتر از وزن منافع شرکت های بزرگ نشان دهند. این امضاهای جمع آوری شده در سرانجام به یکی از نمایندگان کمیسیون اروپایی اعطا شد.

مخالفان قرارداد تجارت آزاد اروپا با آمریکا در برلین همچنین امروز (چهارشنبه) برای برگزاری یک تجمع اعتراضی علیه این قرارداد تجاری در 10 اکتبر فراخوان زدند.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 356

به "اروپاییان 3.3 میلیون امضا علیه قرارداد تجارت آزاد با آمریکا و کانادا جمع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپاییان 3.3 میلیون امضا علیه قرارداد تجارت آزاد با آمریکا و کانادا جمع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید