ارتش هند یک پایگاه پاکستان را بمباران کرد

به گزارش مجله پارمیسفان، بیپین راوات فرمانده ارتش هند گفت که ارتش دهلی سه پایگاه شبه نظامی را در کشمیر تحت کنترل پاکستان بمباران نموده است و در این حمله 6 تا 10 سرباز پاکستانی کشته شده اند.

ارتش هند یک پایگاه پاکستان را بمباران کرد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

شبکه خبری ان دی تی وی روز دوشنبه گزارش داد: به گفته فرمانده ارتش هند، این حمله که روز یکشنبه انجام شد در واکنش به حمایت پاکستان از شبه نظامیان و کوشش برای نفوذ آنها به خاک هند بوده است.

فرمانده ارتش هند مدعی شد: تعداد مشابهی از تروریست ها نیز در این حمله کشته شده اند. چندین پایگاه تروریستی در خاک پاکستان فعال شده اند و هدف از حمله روز یکشنبه انتقال پیامی قطعی به پاکستان است.

این درحالی است که به گفته منابع هندی، روز گذشته 2 سرباز و یک غیر نظامی هندی به دلیل نقض آتش بس از سوی پاکستان در کشمیر کشته شدند.

به گزارش رسانه های پاکستانی نیز در آتش باری از سوی سربازان هندی 5 غیر نظامی پاکستانی کشته شده اند. وزارت امور خارجه پاکستان در اعتراض به کشته شدن غیر نظامیان، کاردار هند را احضار نموده است.

این جدید ترین مورد از تنش ها میان هند و پاکستان است.

هند در ماه فوریه (بهمن) امسال میلادی پایگاه های گروه موسوم به جیش محمد را در بالاکوت مورد حمله هوایی قرار داد.

این حمله در پاسخ به انفجار تروریستی ماه فوریه (بهمن) توسط گروه جیش محمد در کشمیر و کشته شدن حدود 40 نظامی هندی در کشمیر انجام شد.

پس از حمله بالاکوت تنش ها به شدت میان هند و پاکستان افزایش یافت به گونه ای که دو جنگنده هند و پاکستان مورد هدف قرار گرفتند.

هند در سال 2016 نیز حمله ای مشابه در خاک پاکستان انجام داده بود.

حمله محدود سال 2016 هند به پایگاه های شبه نظامیان در چهار نقطه از خاک پاکستان برای انتقام کشته شدن 19 سرباز هندی در حمله تروریستی به پایگاه ارتش در شهر اوری واقع در ایالت جامو و کشمیر انجام شد.

به گفته مقامات دفاعی هند در این حمله بیش از 35 شبه نظامی و 9 نیروی نظامی پاکستان کشته شده اند.

هند پاکستان را متهم به حمایت از گروه های تروریستی می نماید. اما پاکستان این اتهامات را رد نموده و در مقابل هند را متهم به ایجاد ناآرامی و نارضایتی در بلوچستان پاکستان می نماید.

در حال حاضر بخشی از کشمیر در خاک هند و قسمتی دیگر در پاکستان واقع شده است. هر دو کشور ادعای مالکیت بر تمام کشمیر را دارند و همین موضوع یکی از علل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی نو و اسلام آباد از زمان استقلال پاکستان(از هند) در سال 1947 میلادی است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 455

به "ارتش هند یک پایگاه پاکستان را بمباران کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش هند یک پایگاه پاکستان را بمباران کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید