آخرین اخبار از سطح روابط دیپلماتیک ایران با انگلیس و کانادا از زبان بروجردی

به گزارش مجله پارمیسفان، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مصوبه مجلس در بحث رابطه با انگلیس، کاهش روابط دیپلماتیک تا سطح کاردار بوده است، گفت: این انگلیسی ها بودند که روابط دیپلماتیک خود با ایران را به صفر رساندند و امروز هم از این کار خود پشیمان هستند.

آخرین اخبار از سطح روابط دیپلماتیک ایران با انگلیس و کانادا از زبان بروجردی

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

علاءالدین بروجردی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران با بیان اینکه برای افزایش سطح روابط دیپلماتیک ایران و انگلیس تصمیم جدیدی اتخاذ نشده است، گفت: آنچه که مصوبه مجلس و دولت نیز ملزم به اجرای آن است، برقراری سطح روابط دیپلماتیک با این کشور در سطح کاردار است.

وی در ادامه با بیان اینکه سیاست رسمی جمهوری اسلامی ایران در برقراری رابطه با انگلیس، روابط دیپلماتیک در سطح کاردار است، اضافه نمود: این خود انگلیسی ها بودند که سطح روابط دیپلماتیک با ایران را به صفر رساندند و امروز هم از این اقدام خود پشیمانند، ولی ما خشنود هستیم که انگلیس که شیطنت هایی را در زمان حضورش در ایران انجام می داد، امروز در کشور ما حضور نداشته و با ما رابطه ندارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا مذاکراتی بین طرفین انجام شده یا خیر گفت: برای حل مسائل ایرانیان مقیم انگلیس و بعضی مسائل، طرفین مذاکراتی داشته اند و به نتایجی هم رسیده اند تا بتوانند مسائل را به صورت نسبی کاهش دهند، اما بعضی از مسائل نیازمند تدابیر خاصی است که وزارت خارجه این مسائل را دنبال می نماید.

در برقراری سطح روابط دیپلماتیک با کانادا خبر جدیدی مطرح نیست

بروجردی در پایان همچنین به بحث روابط دیپلماتیک ایران و کانادا اشاره نمود و گفت: از سطح روابط دیپلماتیک با کانادا اطلاعی ندارم که تصمیم یا خبر جدیدی مطرح باشد.

انتهای پیغام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: parmisfun.ir شناسه مطلب: 888

به "آخرین اخبار از سطح روابط دیپلماتیک ایران با انگلیس و کانادا از زبان بروجردی" امتیاز دهید

1 کاربر به "آخرین اخبار از سطح روابط دیپلماتیک ایران با انگلیس و کانادا از زبان بروجردی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از سطح روابط دیپلماتیک ایران با انگلیس و کانادا از زبان بروجردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید